Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT BRABO 1.9 JTD - при колко оборота се усеща турбото?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    FIAT BRABO 1.9 JTD - при колко оборота се усеща турбото?

    Здравейтеедин приятел има такава кола и се оплаква ,че усеща турбото едва при около 2800оборота. Преди това не усеща никаква тяга и казва, че колата не дърпа никак. Иначе колата не пуши.Въпроса е хората който имат такива коли, ако може да споделят при колко приблизително оборота се усеща турбото.И още един въпрос - на турбото отстрани имало някакъв регулатор (мисля, че се казва актуатор, но не съм сигурен) в който влизало едно маркуче, а другия край на този регулатор влизал в турбото. Въпроса е как се сваля това нещо, понеже не се виждали никакви винтове. Възможно ли е той да е блокирал леко отворен и от там да е проблема?P.S.Аз от дизели не разбирам нищо, просто искам да услужа на приятел с някаква информация.
    Alfa Romeo 156 1.8TS

    #2
    Re: FIAT BRABO 1.9 JTD - при колко оборото се усеща турбото?

    n_netov написа:
    Здравейтеедин приятел има такава кола и се оплаква ,че усеща турбото едва при около 2800оборота. Преди това не усеща никаква тяга и казва, че колата не дърпа никак. Иначе колата не пуши.Въпроса е хората който имат такива коли, ако може да споделят при колко приблизително оборота се усеща турбото.И още един въпрос - на турбото отстрани имало някакъв регулатор (мисля, че се казва актуатор, но не съм сигурен) в който влизало едно маркуче, а другия край на този регулатор влизал в турбото. Въпроса е как се сваля това нещо, понеже не се виждали никакви винтове. Възможно ли е той да е блокирал леко отворен и от там да е проблема?P.S.Аз от дизели не разбирам нищо, просто искам да услужа на приятел с някаква информация.
    Оххх поредната тема!Защо не ползвате тази търсачка колеги.......Ето линк с Инфо за твоя приятел,има хиляди такива теми: ЦЪК
    ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

    Коментар


      #3
      Точно тази я гледах но не открих информация с която да му бъда полезен.Ако може конкретно отговорче еди колко си оборота. Става по бързо и темата се изчерпва без излишно чесане на пръстите по клавиатурата.
      Alfa Romeo 156 1.8TS

      Коментар


        #4
        След 1500 оборота.Проверете дебитомера.
        FIAT Bravo JTD GT '99

        Коментар


          #5
          n_netov написа:
          Точно тази я гледах но не открих информация с която да му бъда полезен.Ако може конкретно отговорче еди колко си оборота. Става по бързо и темата се изчерпва без излишно чесане на пръстите по клавиатурата.
          Една диагностика ще му се отрази добре на двигателя!Както написа Влади,проверете дебитомера!
          ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

          Коментар


            #6
            Благодаря!
            Alfa Romeo 156 1.8TS

            Коментар


              #7
              abe na moq fiat se use6ta na 3000 oborota
              Прикачени файлове

              Коментар


                #8
                mi moq se use6ta na 3000[/i]

                Коментар


                  #9
                  Днес пробвахме с нов дебитомер (от мойта кола - понеже дебитомерите са същите) но се оказва, че не е от него.Явно ще трябва да ходи на диагностика. А с какъв софтуер се диагностицират тези (от заглавието) коли?
                  Alfa Romeo 156 1.8TS

                  Коментар


                    #10
                    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=44072
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар

                    Working...
                    X