Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с мощността на ниски обороти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с мощността на ниски обороти

    здравеите имам мареа жтд105 проблема ми е че няма моштност на ниските обороти дебитомера ми е здрав въздохожодите съшто колата не пуши на първа е абсурд да заварти гуми моля помагаите колата е 99 годинаМодерирано!Модераторски екип на fiat-bg.org
    &&&&&&&&&&&&&

    #2
    Re: проблем с моштноста на ниски обороти

    vincenco820 написа:
    здравеите имам мареа жтд105 проблема ми е че няма моштност на ниските обороти дебитомера ми е здрав въздохожодите съшто колата не пуши на първа е абсурд да заварти гуми моля помагаите колата е 99 година
    За да завъртиш качествено гуми, даваш газ на 3000 об, държиш 2-3 секунди така, пускаш съединителя и даваш газ до долу. Сега как е?

    Коментар


      #3
      Проверявал ли си я за записани грешки ?Дебитомера как го определи за здрав ?
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        Re: проблем с моштноста на ниски обороти

        vincenco820 написа:
        здравеите имам мареа жтд105 проблема ми е че няма моштност на ниските обороти дебитомера ми е здрав въздохожодите съшто колата не пуши на първа е абсурд да заварти гуми моля помагаите колата е 99 година
        Аз залагам на дебитомер,ама баш да не можеш да вртътнеш гуми....И найстина,как определи,че е здрав дебитомера?Сменял ли си го?
        ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

        Коментар


          #5
          ходих на диагностика и ми казаха 4е вси4ко е наред само дето дебитомера бил малко муден но ми бе6е скъсан марку4а на турбото за ниско налягане и ми казаха че може да е от това смених маркуча но колата пак е мудна нямаше записани никакви грешки. значи тръгвам без да подавам газ, или малко . като подам повече газ колата не точно забива но все едно не сам дал повече газ и не ускорява а си трагжа нормално няма моштност вече като мине 2500 оборота трагжа рязко. мисля си за клапана за разтоварване на турбината да не е заял и да не надува достатачно но пак колата не пуши. мисля да почистя интеркулера но незнам дали ште е от това
          &&&&&&&&&&&&&

          Коментар


            #6
            Мда... звучи като прецакан дебитомер. Виж тази тема:Диагностика на дебитомер

            Коментар


              #7
              Щом не пропушва значи сместа ти е бедна и най вероятно от там ти е проблема.Дебитомер,скъсани маркучи.Може и датчика за налягането в смукателният колектор (MAP).Аз бих проверил тези неща по обстойно.
              AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
              HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
              Kawasaki ER-6n'2012

              Коментар


                #8
                дебитомера при диагностката работи маркучите са здрави незнам освен дебитомера да работи но да не е както трябва. ако клапана за разтоварване на турбото не затваря напълно какжо се получава и как да разбера?
                &&&&&&&&&&&&&

                Коментар


                  #9
                  Ако клапана на турбината не затваря няма да имаш мощност и на високи обороти.До около 2000 оборота мотора работи почти без турбина.
                  AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                  HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                  Kawasaki ER-6n'2012

                  Коментар


                    #10
                    как мога да разбера дали затваря от клапана до клапата която затваря лостова система ли е или напипвам трабичка ? диагностиката показва ли какво налягане вдига турбината?
                    &&&&&&&&&&&&&

                    Коментар


                      #11
                      Първо откачи буксата на дебитомера и завърти едно кръгче за проба. След това търси друга причина.
                      Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                      Коментар


                        #12
                        Къде ходи на сервиз в Търново ?Един единствен човек знам там, но в краен случай ще ти я погледне, както трябва.Подробности на л.с.п.с. и пиши по разбираемо
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар

                        Working...
                        X