Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лепене на нов радиатор възможно ли е ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лепене на нов радиатор възможно ли е ?

    Колеги кажете може ли да се оправи радиатор които сълзи между горното казанче и алуминия там където е щампата. Радиатора е нов на 500-600км днес го забелязах, че сълзи от там. Става въпрос за Брава JTD 105. Вече незнам иде ми да се обеся едно оправя друго се почва.
    FIAT Brava SX 1.9 JTD 105 1999г.
    Подкрепете в Facebook "Не на скъпите горива в България"

    #2
    Re: Лепене на нов радиатор възможно ли е ?

    RC_MIRO написа:
    Колеги кажете може ли да се оправи радиатор които сълзи между горното казанче и алуминия там където е щампата. Радиатора е нов на 500-600км днес го забелязах, че сълзи от там. Става въпрос за Брава JTD 105. Вече незнам иде ми да се обеся едно оправя друго се почва.
    ако си го взел нов значи е в гаранция значи бегай за рекламация .А за лепенето не става

    Коментар


      #3
      как в гаранция като не ми дадоха нищо което да доказва че е в гаранция. А от закопуването мина 1 месец
      FIAT Brava SX 1.9 JTD 105 1999г.
      Подкрепете в Facebook "Не на скъпите горива в България"

      Коментар


        #4
        RC_MIRO написа:
        как в гаранция като не ми дадоха нищо което да доказва че е в гаранция. А от закопуването мина 1 месец
        касовата бележка доказва ама като има такива като теб да не си я искат ще си патят така и търговците ще се радват

        Коментар


          #5
          нещо не случих на кола аз
          FIAT Brava SX 1.9 JTD 105 1999г.
          Подкрепете в Facebook "Не на скъпите горива в България"

          Коментар


            #6
            Преди много време си бях купил една кутийка/голяма колкото кутия от цигари/ на която пише "radiator repair". В нея има малки сиви /мисля алуминиеви/ гранули. Сипва се в радиатора и спира течове. Аз не я ползвах, защото се оказа, че тече съединение. Не е при мен в момента, щях да ти я покажа на снимка. Ако искаш потърси такъв препарат преди да свалиш радиатора и да го запояваш.П.П. Напиши в Гугъл radiator repair и излизат мнения от хора, които са имали такива проблеми и са ползвали. Успех!

            Коментар


              #7
              Колегата Rudi е прав.Аз лично съм го пробвал и има ефект,макар че има много противоречиви мнения по въпроса.Някой твърдят че запушва магистралите на водата,други че уврежда помпата.Аз лично не съм имал никакви странични проблеми.
              AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
              HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
              Kawasaki ER-6n'2012

              Коментар


                #8
                аз се растроивам още повече защото е на един месец и на около 500-600км. ще видя в магазина дали ще го сменят и после ще му слагам разни смеси. А дали да не го замажа по фугата там кадето е саединен с някакво лепило например епоксидна смола
                FIAT Brava SX 1.9 JTD 105 1999г.
                Подкрепете в Facebook "Не на скъпите горива в България"

                Коментар


                  #9
                  RC_MIRO написа:
                  аз се растроивам още повече защото е на един месец и на около 500-600км. ще видя в магазина дали ще го сменят и после ще му слагам разни смеси. А дали да не го замажа по фугата там кадето е саединен с някакво лепило например епоксидна смола
                  Не става пробвал съм с какво ли не даже и със прахчета ама до година протича

                  Коментар


                    #10
                    Става колеги става, но иска голяма играчка и доста време а цената си я бива 3-4 лева за силикон. До сега съм направил 3 радиаторчета за парно и 1 голям радиатор на моето пунто.
                    FIAT Punto ELX /1.6 / 90HP ГИ LOVATO EASY FAST

                    Коментар


                      #11
                      Имам приятел на Брава си наля течна добавка за антифриз на Лики Моли, която го закисна доста успешно и до ден днешен (година и нещо от тогава) не е протекло.

                      Коментар


                        #12
                        преди месец ми протече радиатора на парното, препоръчахами добавка за теч на Hold синя тубичка, теча спря веднага като го налях добавката , засега държи.
                        пунто 1,7тд

                        Коментар


                          #13
                          Аз съм лепил радиатор с Поксипол.Стана добре и вече две години няма оплаквания от собственика.

                          Коментар


                            #14
                            Ето за това говоря:
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                              #15
                              мои приятел е пробвал с тази добавка ефект никакъв точно за радиатор
                              пунто 1,7тд

                              Коментар

                              Working...
                              X