Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

нещо дига оборотите на мойта кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    нещо дига оборотите на мойта кола

    Така проблема ми е като карам като състезател .Карам си аз нормално на дълги разтояния няма проблем ,обаче като вляза в града и почна да превключвам скорости и се изнасям бързо колата ми дига обороти от само себе си и то когато си поиска ,се едно задържа и подава сама (но не всеки път по един и същ начин )почна да ми го прави след като изчистих сондата и смених горивен филтър .Колата ми е марея уикенд тд 100 .съмнявам се ако има датчик на педала за положението да не е замърсен ,но не го знам де е .моля помагайте

    #2
    Най вероятната причина според мен е въздух в системата.Обезвъздушаване.

    Коментар


      #3
      Ако имах въздух нямаше да мога да паля сутрин лесно,а сутрин нямам никакъв проблем .А само понякога и винаги като превключвам но не на свободна го прави ами след като включа и тя потегля сама се едно съм дал газ до дупка за 3-4 секунди и после се възтановява.

      Коментар


        #4
        lubomm написа:
        Ако имах въздух нямаше да мога да паля сутрин лесно,а сутрин нямам никакъв проблем .А само понякога и винаги като превключвам но не на свободна го прави ами след като включа и тя потегля сама се едно съм дал газ до дупка за 3-4 секунди и после се възтановява.
        Въздуха го дръпва само когато я резнеш.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Tornado написа:
          lubomm написа:
          Ако имах въздух нямаше да мога да паля сутрин лесно,а сутрин нямам никакъв проблем .А само понякога и винаги като превключвам но не на свободна го прави ами след като включа и тя потегля сама се едно съм дал газ до дупка за 3-4 секунди и после се възтановява.
          Въздуха го дръпва само когато я резнеш.
          аха ще затегна филтъра и ще видя сондата ама как да разбера дали найстина е въздуха или има нещо друго.А датчик за положението на педала газта има ли че не знам ,ако има може ли да е от него

          Коментар


            #6
            Тук във форума съм чел,че трябва да се сложат прозрачни маркучета за нафтата и да се види къде е въздуха.За датчик на газта незнам дали има при ТД100,не е ли със жило или бъркам?

            Коментар


              #7
              ами само да допълня че това ми го прави само като превключвам и то най често от 3 на 4 така че с прозрачните маркучи нищо няма да стане ,на място си е нормално като изфорсирам така че като я натоваря и съм със да кажем 60-80 километра няма как да застане някой да гледа отпреде нали се сещате а

              Коментар

              Working...
              X