Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подгряващи свещи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    avent написа:
    евала бе братле, то са малко 120 минути. Тези свещи дето ви пращам са маркови, а и цената е под искрата
    "Бе братле" сменял ли си лично свещите, че според теб е малко времето? Повтарям, че с нужните инструменти човек със средни технически умения за два часа може да подмени подгряващите свещи на TD100 мотор. А аз вече след, като съм го правил мисля, че следващият път ще се справя и за по-малко време. Колко лева са свещите, които ни препоръчваш?
    Frontera Sport, X20SE март 1998

    Коментар


      #17
      ако не се лъжа някъде към 10 лева за бройка за ТД а за ЖТД към 13 лева за бройката. утре ще звънна и ще пиша с точност. няма да забравя. мойте когато ги сменяха бая зор видяха. а помпата като я свалиха за ремонт и те лъснаха пред погледа ми.
      Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
      харчи: DOSTA

      Коментар


        #18
        незнам дали има нещо общо но.. аз на старата кола Пежо 309 Д карах само с Искра и съм повече от доволен все пак бqха по 6,80 лв.
        Fiat Brava TD100

        Коментар


          #19
          avent написа:
          евала бе братле, то са малко 120 минути. Тези свещи дето ви пращам са маркови, а и цената е под искрата
          И как така реши, че са по-евтини от Искрата?А и това със свещите е много относително.Нормално може и за 1 час да се сменят, а може и 1 седмица да отнеме.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #20
            re

            Вече 2 седмици нямам проблем с Искра-та. На тая цена ако ползвате и отстъпки .....
            Marea TD100

            Коментар


              #21
              Здравейте колеги! Стана време и аз да сменям подгревни свещи- лампата почна да мига на ЖТД- то. Та въпросчето ми е всички ли трябва да сменя или може и само една? На стария 1.6 Д ДВГ изгоря една, подмених я с друга свещ, но неможах да намеря от същата марка и др. две свещи изгоряха (предполагам от различния волтаж- едните бяха 10.5 V др. 11 по спомен). При ЖТД пак ли така стоят нещата, или ако сложа една различна няма да горят??? Имате ли наблюдения?Решено е, че ще са Искра тъй като на стария Дизелак с 4 нови подгревни свещи вече 2 год. никакви проблеми.Моля автора да ме извини, но за да не пускам поредната тема за подгревни свещи.
              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
              Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

              Коментар


                #22
                cokata_23 написа:
                Здравейте колеги! Стана време и аз да сменям подгревни свещи- лампата почна да мига на ЖТД- то. Та въпросчето ми е всички ли трябва да сменя или може и само една? На стария 1.6 Д ДВГ изгоря една, подмених я с друга свещ, но неможах да намеря от същата марка и др. две свещи изгоряха (предполагам от различния волтаж- едните бяха 10.5 V др. 11 по спомен). При ЖТД пак ли така стоят нещата, или ако сложа една различна няма да горят??? Имате ли наблюдения?Решено е, че ще са Искра тъй като на стария Дизелак с 4 нови подгревни свещи вече 2 год. никакви проблеми.Моля автора да ме извини, но за да не пускам поредната тема за подгревни свещи.
                Съветът ми е да смениш и четирите! След, като една е изгоряла означава, че просто им е дошло времето и дори да работят то ще е с намален капацитет.
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #23
                  сменяй всичките, иначе ще изгори друга. все едно да смениш 1 амортисьор а другия да го оставиш стария.
                  Фиат МАРЕА 1.9 ТД100
                  харчи: DOSTA

                  Коментар


                    #24
                    Благодаря за отговорите колеги. Значи да вземам 4 да ми е мирна главата. И без това са на кофти място
                    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                    Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                    Коментар


                      #25
                      cokata_23 написа:
                      Благодаря за отговорите колеги. Значи да вземам 4 да ми е мирна главата. И без това са на кофти място
                      Само, ако ги сваляш сам лепни малко изолирбанд от вътрешната страна на вложката с която ще ги развиваш и навиваш новите. Аз изпуснах една от старите някъде, но ще е кофти, ако изпуснеш нова например. Или пък старата попадне на кофти място и направи беля.
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар

                      Working...
                      X