Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане относно веригата на маслената помпа.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Ина пръв поглед си е намайте впредвид,че веригите се разтеглят с времето и работата си независимо,че са изработени от метал.Няма фирма или човек в България ПРОЙЗВОДИТЕЛ на ролкови вериги,всичко е внос,зависи от къде са и от кой прозводител.Като гледам снимките на веригата мога да кажа,че тази верига пълно стандартна 3/8 инчова верига,но това трябва да се измери и потвърди/има два стандарта 3/8 вериги-по DIN и по ISO/.Смяната й трябва да стане само като се свали цялото капаче,защото при поставянето й НЕ трябва да се използва съединително звено,защото той се законтря с шплент и може да падне от вибрациите,а като падне е ясно какво ще стане.Трябва да се занити самото звено,което е останало от "рязаното" парче верига.Цената й едва ли ще струва повече от 10лв/метър,а тук дължината е на много 30 см.

    Коментар


      #32
      Колеги,мен лично много ме дразни как дрънчи/звъни тази верига/помпа и реших да я сменя за съжаление с втора злоупотреба /нова помпа струва около 850 лв/. Знам че решението ще е времено, но така или иначе трябва да сменям маслян радиатор щото се проби и за малко не "омазах" моторетката, та съм решил да сменя и помпата. При мен демферната шайба е ОК - първо тя беше нарочена за проблема, но се оказа че е помпата/веригатаВ понеделник влизам в бокса!Като имам резултат ще пиша. Иначе помпата върви около 100 лв. Поздрави

      Коментар


        #33
        willow75bg написа:
        Ина пръв поглед си е намайте впредвид,че веригите се разтеглят с времето и работата си независимо,че са изработени от метал.Няма фирма или човек в България ПРОЙЗВОДИТЕЛ на ролкови вериги,всичко е внос,зависи от къде са и от кой прозводител.Като гледам снимките на веригата мога да кажа,че тази верига пълно стандартна 3/8 инчова верига,но това трябва да се измери и потвърди/има два стандарта 3/8 вериги-по DIN и по ISO/.Смяната й трябва да стане само като се свали цялото капаче,защото при поставянето й НЕ трябва да се използва съединително звено,защото той се законтря с шплент и може да падне от вибрациите,а като падне е ясно какво ще стане.Трябва да се занити самото звено,което е останало от "рязаното" парче верига.Цената й едва ли ще струва повече от 10лв/метър,а тук дължината е на много 30 см.
        Добре де, щом като тази помпа е еднаква и при бензиновите и при дизеловите 5 цилиндрови мотори има ли определена причина поради, която това дрънчене е изразено при дизеловите двигатели? Аз при бензиновите не съм чул подобно дрънчене и не предполагам, че за бензинов двигател, който си е доста по-безшумен от дизеловия ще има подобно дрънчене...Иначе ако това, което си написал за веригата, че е се намира и то на такава цена е реално, има ли някой, който да се чуства подготвен да извърши смяната?
        Fiat Marea 2.4 TD

        Коментар


          #34
          Не съм специалист по двигателите и не казвам,че тропането идва от този детаил,просто казвам,че самата верига се "разтегля" след толкова употреба и е възможно тя да е една от възможните причини.Що се отнася до смяната й,не е сложно.Избива се едното щифтче и се скъсява на определеното звено.След това избитото/не докрая/щифтче се пъхва на определеното място и се "зачеканва" с някакв дорник примерно.Стига да не е някоя нестандартна верига,че зор се намират,но едва ли.

          Коментар


            #35
            По темата

            За себе си се опитвам, да си дам обяснение, защо когато е студен двигателя няма дрънчене, а щом загрее и работи в по-тежък режим, започва да дрънчи? Възможно ли е тази помпа да включва на по-късен етап или започва работа със стартиране на двигателя?
            Fiat Marea 2.4 TD

            Коментар


              #36
              По темата

              the red one написа:
              Колеги,мен лично много ме дразни как дрънчи/звъни тази верига/помпа и реших да я сменя за съжаление с втора злоупотреба /нова помпа струва около 850 лв/. Знам че решението ще е времено, но така или иначе трябва да сменям маслян радиатор щото се проби и за малко не "омазах" моторетката, та съм решил да сменя и помпата. При мен демферната шайба е ОК - първо тя беше нарочена за проблема, но се оказа че е помпата/веригатаВ понеделник влизам в бокса!Като имам резултат ще пиша. Иначе помпата върви около 100 лв. Поздрави
              Колега, какво стана излезе ли от бокса? Някакъв резултат има ли?
              Fiat Marea 2.4 TD

              Коментар


                #37
                Помпата започва да работи веднага и на мен ми се струва, че проблема не е в веригата ами в самата помпа, затова и цената и е такава. Ако ще сменяш верига по добре ходи си купи нова от специализиран магазин за вериги, поне ще знаеш, че си сложил нова и ако пак има дрънчене не е от веригата.

                Коментар


                  #38
                  chaveto написа:
                  Помпата започва да работи веднага и на мен ми се струва, че проблема не е в веригата ами в самата помпа, затова и цената и е такава. Ако ще сменяш верига по добре ходи си купи нова от специализиран магазин за вериги, поне ще знаеш, че си сложил нова и ако пак има дрънчене не е от веригата.
                  Възможно ли е, след като при мен чак, когато загрее добре двигателя започва да дрънчи, да не е от помпата и веригата съответно?
                  Fiat Marea 2.4 TD

                  Коментар


                    #39
                    За мен тази верига за да тропа трябва да се удря в нещо метално. Според мен започва да си трака самата помпа когато загрее двигателя защото маслото става по редичко. Досега аз никъде не прочетох някой да е сменил само веригата и шума да е изчезнал, всеки е сменил помпата +веригата комплект. Според някой хора не е възможно да се смени само веригата. Не съм го виждал пред мен, но като гледам снимки си мисля, че може да се смени само веригата. И пак казвам, че според мен си трака самата помпа.

                    Коментар


                      #40
                      Да попитам колегите които имат проблем с въпросната верига или са чували как дрънчи. Питането ми е дали постоянно дрънчи или само на ниските обороти. При мен има един гаден шум и при леко подаване на газ изчезва и не мога да определя от къде се чува.

                      Коментар

                      Working...
                      X