Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане относно веригата на маслената помпа.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане относно веригата на маслената помпа.

    Интересува ме дали някой има информация относно въпросната верига на маслената помпа на дизеловите двигатели 2.4 TD и JTD, като цена на нова продава ли се и възможна ли е подмяната й?
    Fiat Marea 2.4 TD

    #2
    Какво и е колега?Ако е като на 2,0 HGT то помпата там страда от превъртане на едни колела и подлежи на ремонт все пак.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3


      Tornado написа:
      Какво и е колега?Ако е като на 2,0 HGT то помпата там страда от превъртане на едни колела и подлежи на ремонт все пак.
      Имаш ЛС колега! Иначе незнам дали е като на HGT-то, мисля че е, знам че е на големите двигатели и на Алфа 2.4 също са с верига маслените помпи. Виждал съм я на снимка и не съм сигурен дали не си ми я пращал ти, но беше отдвана и не помня. Проблема, е че дрънчи неприятно когато загрее маслото та затова питам дали не може да се оправи. Първата година питах в един серивиз и там ми казаха че от нея дрънчи, но се сменяла. Сега разбирам че може да се ремонтира. Ако разбера и къде могат да ми свършат тази работа...?
      Fiat Marea 2.4 TD

      Коментар


        #4
        Колега можеш ли да направиш един клип за да чуя как дрънчи тази верига. При мен също има един странен звук който досега никой не може да ми каже от къде е и ми казват, че е веригата защото тя била проблемна. Или виж този клип http://video.data.bg/27/%D0%9A%D0%BE...88%D1%83%D0%BC и ми кажи дали чуваш нещо подобно

        Коментар


          #5
          Аз го имам обаче...

          Коментар


            #6
            При мен е все едно в някакъв цилиндър да въртим съчма и да я разхождаме с въртеливи движения нагоре и надолу. Много е странен шума и се чува доста добре, като затворя капака само той се чува и резонатора. На клипа най ясно се чува ма 1:23м и не е чукане ами си е като лагер на сухо, но не постоянно.Иначе относно веригата ако не се продава гаранция знам от къде може да се закупи верига по размер, но ще е 5м и трябва да се плати цялата.

            Коментар


              #7
              Колеги,и не мен ми дрънчи веригата на маслената помпа, то по скоро е едно звънтене Питах в няколко сервиза и казаха че не нямало проблем, но аз не вярвам. От моите проучвания разбрах че не подлежи на ремонт, а само нова помпа - само веригата не може да се смени също За съжаление цената на нова такава, която ми бе обявена в александър ауто бе около 850лв, като не се включва цената на работата по смяната! така че ако някой от вас намери друго решение, моля да сподели защото горещо ме интересува!п.с. аз постоянно се услушвам за шума и гледам лампата на маслото да не светне, защото ще съсипя ремонтираната моторетка

              Коментар


                #8
                the red one написа:
                Колеги,и не мен ми дрънчи веригата на маслената помпа, то по скоро е едно звънтене Питах в няколко сервиза и казаха че не нямало проблем, но аз не вярвам. От моите проучвания разбрах че не подлежи на ремонт, а само нова помпа - само веригата не може да се смени също За съжаление цената на нова такава, която ми бе обявена в александър ауто бе около 850лв, като не се включва цената на работата по смяната! така че ако някой от вас намери друго решение, моля да сподели защото горещо ме интересува!п.с. аз постоянно се услушвам за шума и гледам лампата на маслото да не светне, защото ще съсипя ремонтираната моторетка
                Всичко това, което си чувал и ти като информация съм го чувал и аз, но няма как да не може да се отремонтира по някакъв начин. Като начало ми стана интересно, че проблема е при всички с големите двигатели, които имат вериги на помпите. Като начало пишете кой с какъв двигател е и дали има някой с 2.4 ТД като моя. След това да разберем от къде може да видим снимки на въпросните помпи за конкретните двигатели и след това да се поразтърсим дали някой майстор виждайки снимката и устройството на самата помпа да каже от къде се появява това дрънчене и дали може да се отремонтира по някакъв начин.
                Fiat Marea 2.4 TD

                Коментар


                  #9
                  chaveto написа:
                  Колега можеш ли да направиш един клип за да чуя как дрънчи тази верига. При мен също има един странен звук който досега никой не може да ми каже от къде е и ми казват, че е веригата защото тя била проблемна. Или виж този клип http://video.data.bg/27/%D0%9A%D0%BE...88%D1%83%D0%BC и ми кажи дали чуваш нещо подобно
                  Нещо не ми отваря страницата? Иначе този шум при мен съм го чувал абсолютно същия при работещ на място двигател на Алфа 156 2.4 JTD.
                  Fiat Marea 2.4 TD

                  Коментар


                    #10
                    Да нещо датата се е сдухала, опитай по късно.

                    Коментар


                      #11
                      верига

                      този шум го има при всички мотори 2.4.не е проблем занимавам се много години с италиански коли и никого несъм виждал скъсана такава верига тъи че няма място за претеснение.сменал съм вегигата заедно с зъбното колело и помпата с нови и пак мотора има шум.мисля че проблима е в това че веригата няма обтегач както и начин за обтягане.доги когато сминиш всичко с ново веригата остава хлабава.
                      тел.0897943620

                      Коментар


                        #12
                        Re: верига

                        gal76 написа:
                        този шум го има при всички мотори 2.4.не е проблем занимавам се много години с италиански коли и никого несъм виждал скъсана такава верига тъи че няма място за претеснение.сменал съм вегигата заедно с зъбното колело и помпата с нови и пак мотора има шум.мисля че проблима е в това че веригата няма обтегач както и начин за обтягане.доги когато сминиш всичко с ново веригата остава хлабава.
                        Шума при мен е ясно изразен при загрял двигател и особено лятото. При студен двигател го няма изобщо това дрънчене. Но пък ме съмнява нова помпа пак така да дрънчи...А има ли вариант тази помпа да се смени с друга, която няма верига? Гледах едни само със зъбни колела едно в друго? При 1.9 двигател как е положението? И при HGT-то? Там е бензин... не съм забелязал така да дрънчи такъв мотор...
                        Fiat Marea 2.4 TD

                        Коментар


                          #13
                          Аз съм с 1.9, обаче незнам дали говорим за един и същи шум. При мен шумът идва от към ремъците и се променя като понатисна капака на ангренажния и е твърде възможно да подпира нещо някъде, но така и не съм разглобил да видя.

                          Коментар


                            #14
                            в

                            моторите 1.9 както и бензиновите маслената помпа несе задвижва от верига
                            тел.0897943620

                            Коментар


                              #15
                              Re: в

                              gal76 написа:
                              моторите 1.9 както и бензиновите маслената помпа несе задвижва от верига
                              Не разбрах дали може да се смени с такава без верига?
                              Fiat Marea 2.4 TD

                              Коментар

                              Working...
                              X