Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъсан ремък

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скъсан ремък

    Проблемът е следният миналата седмица ми смениха ремъка на хидравликата,защото "скърцаше" ужасно многоСмениха го и днес чух шум,помислих ,че се е закачило нещо и когато отворихме капака...изненада! Ремъка беше скъсан по ръба Отрязахме го и сега колата е в движение,но не се знае до кога....Какъв може да е проблемът?!Майсторът,който сложи ремъка е казал,че ролката била хлабава,имало някакъв луфт...незнам и не разбирам,но ми се иска да знам причината

    #2
    Никой няма да може да ти отговори на 100% от тук можем само да гадаем и да даваме предположения.

    Коментар


      #3
      chaveto написа:
      Никой няма да може да ти отговори на 100% от тук можем само да гадаем и да даваме предположения.
      пак е нещо)

      Коментар


        #4
        имаш ли стопроцентова вяра на майстора си? щото аз си напатих от такъв майстор и все си мисля,че може да е сложил нещо некачествено или не го е направил добре...отиваш и пак сменяш ремъка при друг човек и му казваш всички симптоми...това е моето мнение-мисля,че на стария му е бил време и затова е скърцал,а новия е бил менте
        ex.Мареа ТД100

        Коментар


          #5
          paralesa написа:
          имаш ли стопроцентова вяра на майстора си? щото аз си напатих от такъв майстор и все си мисля,че може да е сложил нещо некачествено или не го е направил добре...отиваш и пак сменяш ремъка при друг човек и му казваш всички симптоми...това е моето мнение-мисля,че на стария му е бил време и затова е скърцал,а новия е бил менте
          ами и аз се замислих дали ремъка е сложен както трябва,дали размера е бил точен...зачетох се тук във форума и прочетох за демпферната шайба,днес са я погледнали и ...била в лошо състояние... Ремъка бил "играел" и точно след въпросната шайба,явно ще ми се наложи да я сменя...странното е че "новият ремък" не става за нищо и го махнаха и сложиха старият и сега вече не скърца

          Коментар


            #6
            ако на някой ще му помогне..след 2 скъсани ремъка в рамките на около 100 изминати км обтегача на ролката се беше изкривил...хубаво беше,че при смяната на третият ремък го забелязаха!!!

            Коментар


              #7
              miss211 написа:
              ако на някой ще му помогне..след 2 скъсани ремъка в рамките на около 100 изминати км обтегача на ролката се беше изкривил...хубаво беше,че при смяната на третият ремък го забелязаха!!!
              обтегача се криви когато се износи пластмасата която разделя двете части на обтегача явно и е дошло времето
              Fiat Marea 1.9 Jtd 110 hp
              ----------------------------
              Peugeot boxer ІІ 2.2HDI
              ____________________

              Коментар


                #8
                moetomiki написа:
                miss211 написа:
                ако на някой ще му помогне..след 2 скъсани ремъка в рамките на около 100 изминати км обтегача на ролката се беше изкривил...хубаво беше,че при смяната на третият ремък го забелязаха!!!
                обтегача се криви когато се износи пластмасата която разделя двете части на обтегача явно и е дошло времето
                мда..странното е,че аз дето съм момиче и не разбирам си мислех,че е тая ролка и си купих предварително,а "майстора" ми каза не е от ролката от ремъка е ,каза да я върна и да си взема ремък... и така по-евтиното всъщност ми излезна скъпо!

                Коментар


                  #9
                  А демпферната шайба?
                  AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                  HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                  Kawasaki ER-6n'2012

                  Коментар


                    #10
                    iakvvu написа:
                    А демпферната шайба?
                    и в нея се съмнявахме,свалиха я и е в добро състояние...проблема е бил в изкривеният обтегач на ролката и в нещо което наричаше "киче" нещо,което обезшумявало тази зона там при ремъците ,било счупено и ремъка минавал точно там...и него го изрязаха ...надявам се този път всичко да е ок...

                    Коментар


                      #11
                      Успех!
                      AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                      HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                      Kawasaki ER-6n'2012

                      Коментар


                        #12
                        iakvvu написа:
                        Успех!
                        мерси :D

                        Коментар

                        Working...
                        X