Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

моля за съвет за фиат тд100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    моля за съвет за фиат тд100

    ИМАМ ПРОБЛЕМ С ТД100 КАТО ПОДАМ ПАЛНА ГАС И МИ СВЕТВА ДЮЗАТА НА ТАБЛОТО И НАМАЛЯВА МИ УСКОРЕНИЕТО КАТО ВАРНА МАЛКО ГАСТА И СЕ ОПРАВЯ .КАТО СЕ ИМА ВПРЕДВИД ЧЕ ,СЪМ ПОЧИСТИЛ ГОРИВНАТА СИСТЕМЕ ДО ФИЛТАРА И ТОИ Е СМЕНЕН1.6 Постването с главни букви се приема като ВИКАНЕ - ПОВИШЕН ТОН!Оправи си заглавието на темата!Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    не е хубаво да пишеш с главни букви във форум, че се приема като викане. като казваш, че си почистил системата, дюзите чистени ли са и проверени?Модерирано!Модераторски екип на fiat-bg.org
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    Коментар


      #3


      извинявам се за това но што се отнася до дюзите несам какво имате в предвит и каде мога да ида за тази профилактика?

      Коментар


        #4
        С тази профилактика няма да си решиш проблема.Нали се сещаш че няма как ЕКУ-то да знае че са "замърсени" дюзите и да ти дава грешка.Направете диагностика на колата да се разбере какви са грешките и тогава ще коментираме какъв е проблема. Успех!!!

        Коментар


          #5
          и аз исках да предложа диагностика, но не знам къде да го ориентирам човека, освен в Люлин зад пощата, ама 30лв ми се струват много, да го пратя там
          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
          e30 forever!

          Коментар


            #6
            Има достатъчно много колеги в форума които имат Виза.Ще почерпи накой за загубеното времи и готово.

            Коментар


              #7
              Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ФИАТ БРАВО ТД100

              ghh82 написа:
              ИМАМ ПРОБЛЕМ С ТД100 КАТО ПОДАМ ПАЛНА ГАС И МИ СВЕТВА ДЮЗАТА НА ТАБЛОТО И НАМАЛЯВА МИ УСКОРЕНИЕТО КАТО ВАРНА МАЛКО ГАСТА И СЕ ОПРАВЯ .КАТО СЕ ИМА ВПРЕДВИД ЧЕ ,СЪМ ПОЧИСТИЛ ГОРИВНАТА СИСТЕМЕ ДО ФИЛТАРА И ТОИ Е СМЕНЕН
              Извинявам се за цитата, но така ще е по ясен коментара ми. Провери настройката на датчика за положението на педала на газта. Някъде го наричат TPS. При тоя двигател, се намира върху помпата. На 100% залагам че е от него.
              Fiat Marea TD100

              Коментар


                #8
                И аз го имам същия проблем и на диагностика ми казаха ,че проблема ми е в TPS-а ! Тук във форума има хора твардят , че не се разваля и не указва никакво влияние върху работата на двигателя(аз не го вярвам) Та ако има някой да обясни как да го проверим дали е изправен ще сме благодарни Лек ден !
                Fiat Marea / 1.9 TD 100 / Weekend
                Škoda Fabia / 1.9 TDI /

                Коментар


                  #9
                  А ми пак с визата,виждаш колко е стойноста и след това корекция.

                  Коментар


                    #10
                    добре ама каква е тази виза?

                    Коментар


                      #11
                      http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=819
                      Fiat Marea / 1.9 TD 100 / Weekend
                      Škoda Fabia / 1.9 TDI /

                      Коментар


                        #12
                        rsof написа:
                        И аз го имам същия проблем и на диагностика ми казаха ,че проблема ми е в TPS-а ! Тук във форума има хора твардят , че не се разваля и не указва никакво влияние върху работата на двигателя(аз не го вярвам) Та ако има някой да обясни как да го проверим дали е изправен ще сме благодарни Лек ден !
                        Tоя датчик се разваля много често и така че доста неопитни майстори в сервизите, не могат да го анализират с точност и го смятат за здрав. Например, много честа повреда в него, е повишеното съпротивление между двата крайни извода. В същото време, ако се мери като обикновен потенциометър показва залъгващи стойности между първия и втория извод- в нормата. Датчика е от голямо значение, за корекцията на ъгъла на изпреварване на впръскване, спрямо натоварване и обороти.
                        Fiat Marea TD100

                        Коментар


                          #13
                          мерси

                          бльгодаря на всички за помошта сега ми остана само да намеря майстор във В.ТЪРНОВО ако някои има предложения да ги сподели

                          Коментар


                            #14
                            Tоя датчик се разваля много често и така че доста неопитни майстори в сервизите, не могат да го анализират с точност и го смятат за здрав. Например, много честа повреда в него, е повишеното съпротивление между двата крайни извода. В същото време, ако се мери като обикновен потенциометър показва залъгващи стойности между първия и втория извод- в нормата. Датчика е от голямо значение, за корекцията на ъгъла на изпреварване на впръскване, спрямо натоварване и обороти.
                            Ако не е някъква тайна, какви трябва да са показанията на работещ такъв при диагностиката?Щото има доста фолклор по темата.
                            Marea TD100

                            Коментар


                              #15
                              Другото интересно нещо ,е че немога да намеря къде се продава нов за да си купя ! Ако някой е срещал някъде по сайтове или знае някой магазин където се продава нека да каже Приятен ден!
                              Fiat Marea / 1.9 TD 100 / Weekend
                              Škoda Fabia / 1.9 TDI /

                              Коментар

                              Working...
                              X