Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с подгревните свещи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с подгревните свещи

    Здравейте, Ще ви опиша малко по-подробно проблема и как го оправиха,за да не попада някой от вас в същата ситуация,като мене.На отиване към Ямбол спирах на едно место и после след като запалих колата, реотанчето на подгревните свещи продължи да примигва известно време.Знаех,че това е индикация за проблеми в системата за подгрева или изгоряла/и/ свещи..Прибрах се без проблеми,но на другата сутрин колата отказа да запали.Предположих,че е от свещите и извиках познат монтьор на место да види проблема.Оказа се,че не идва ток до подгревните свещи.Проблема се оказа електрически и след като подадохме директно ток до свещите,колата запали без проблем.Закарах я на ел монтьор,който доста си поигра докато открие проблема.Всичко се оказа,че е едно реле,което се намира зад жабката отгоре-до него се стига след като се отвори капака на горната стена на жабката.Изводите на това реле явно са били разбутани и не са правили добър контакт и от там изгорял и един предпазител 7.5 А,който също се намира там-на много забутано място около релето.След подмяната на предпазителя и почистване на релето всичко си дойде на мястото.Интересното е друго-аз бях разглобявал жабката преди време заради радиаторчето и явно съм разбутал това реле без да искам.Като стартирах подгрева на свещите и откъм жабката се чуваше едно църкане на реле-явно това е било и е давало сигнали,но кой да ги разбере.Сега при оправено реле при подгрева не се чува нищо откъм жабката.И реотанчето след запалване на колата не мига-явно всичко е било от релето и съответно после от изгорелият предпазител.Така,че ако ви примига реотанчето започнете прегледа от това реле и от този предпазител.По този начин може да си спестите 40-50 лева ремонт и още най малкото толкова за подгревни свещи. Извинете ме за големият разказ,който написах,дано бъда полезен на някого. Грешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org
    Фиат марея уикенд 1.9ТД100

    "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

    Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

    #2
    Ами колега аз имах абсолютно същия проблем, ама моето реле се намира някъде около акумулатора!Една жичка се беше откачила, ама си смених свещите де :D
    Тря'а напиша нещо тука, нали

    Коментар


      #3
      GbGzTeaM написа:
      Ами колега аз имах абсолютно същия проблем, ама моето реле се намира някъде около акумулатора!Една жичка се беше откачила, ама си смених свещите де :D
      И аз имам там едно голямо реле-долу зад акумулатора,но до него също не идваше ток заради този предпазител за който писах. :D
      Фиат марея уикенд 1.9ТД100

      "Доброто винаги побеждава злото.Така че, който победи,той е добрият!"

      Бат Бойко победи...но се оказа,че не е добрият!!

      Коментар

      Working...
      X