Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мареа 1.9ТД75 голям разход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мареа 1.9ТД75 голям разход

    Та...скоро е ремонтиран двигателя - лагери, турбина...и сега, разхода е 10/100 смесено, при положение, че градското беше около 20% от целия пробег...и колата се кара кротко - 90-100км/ч. на какво може да се дължи
    '99 FIAT Marea Weekend TD75

    #2
    '99 FIAT Marea Weekend TD75

    Коментар


      #3
      '99 FIAT Marea Weekend TD75

      Коментар


        #4
        Като за начало все от някъде трябва да започнеш с проверките.Правилно ли е зацепен ангренажния ремък?Дюзите проверявани ли са на стенд?
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          ангренажа...скъса ми шпонка преди време...може да е сбъркан от белезите...помпата...местена е, щото мислеха, че е от центровката...после се разбра, че е от шпонката и е превъртял вала... не работеше добре имам предвид...пушеше и тракаше като ЮМЗ :D
          '99 FIAT Marea Weekend TD75

          Коментар


            #6
            '99 FIAT Marea Weekend TD75

            Коментар


              #7
              Принципно ремонтиран двигател е малко по стегнат и трябва да натискаш повече газта докато улегне. Ако всичко друго е наред това може да е причина да завишеният разход. Не е задължително да е стегнат мотора, но някой хора се престарават в хлабините и затова много пъти някой се чуди защо ремонтиран двигател нещо не върви както трябва.

              Коментар


                #8
                върви си колата...дърпа повече от когато и да било...но не смея да я мъча - най-много 3000 оборота и то при изпреварване...не мисля, че е стегнат мотора
                '99 FIAT Marea Weekend TD75

                Коментар


                  #9
                  Никой не казва, че не върви просто иска повече да я газиш за да върви, май не се изразих правилно в предният пост.

                  Коментар


                    #10
                    Кажи ми как ти центроваха ГНП-то.Някой използва ли индикатор за това? Грешна центровка винаги е предпоставка за повишен разход.

                    Коментар


                      #11
                      помпата на око ми я центроваха :D май това е ключа към бараката...ама пък връви да я еа... и пали супер лесно
                      '99 FIAT Marea Weekend TD75

                      Коментар

                      Working...
                      X