Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мареа ТД100 смяна на датчик на оборотомера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мареа ТД100 смяна на датчик на оборотомера

    Здравейте колеги. Купих си нов датчик. Четох в книгата за Мареа и видях каквото е показано на прикачената картинка. Гледах, пипах, кабели, тръби, маркучи... но това не можах да го видя. Не е просто да съм погледнал - 20 мин. изследвах на свален акумулатор... с достъп.... и пак не разбрах. Може ли някой да ми даде някакви напътствия за смяна на тоз датчик?? Че май съм за смях... До колкото разбрах - пада се под нивото на свещите, определено се достъпва отгоре и отзад, но трябва да махна въздуховодната тръба дето идва от въздушния филтър и отива към интеркулера...?
    Прикачени файлове
    Fiat Marea 1997, 1.9 TD 100 Hp, Combi

    #2
    д

    дачика е под стартера на блока завит е с 5мм шестограм.сменя се трудно без канал или подемник.
    тел.0897943620

    Коментар


      #3
      Колегата преди мен ти е отговорил правилно,а от мен още нещо.Картинката която си поснал не е от ТД 100, а от ТД 125.Не ти ли направи впечетление че помпата е бош с електроно управление и дюзите са пет?Въпреки всичко датчика е показан къде е само де то ти го търсиш горе а той е долу! Успех!!!

      Коментар


        #4
        Благодаря хора... С малко търсене го намерихме с моя майстор... Отдолу над стартера, като се бърка между генерацията и десния носач. От канала може да се види само кабелчето на датчика... Останалото е с напипване... като се тръгне по кабела се стига до датчика и както каза колегата, със болт с "италианска" звезда. Майстора ми си има накрайници спец. за тях.Вече няколко дена карам така и проблема с оборотомера изчезна... поне 77 лв си отидоха по предназначение...Благодаря още веднъж.
        Fiat Marea 1997, 1.9 TD 100 Hp, Combi

        Коментар


          #5
          atanasrusev написа:
          Благодаря хора... С малко търсене го намерихме с моя майстор... Отдолу над стартера, като се бърка между генерацията и десния носач. От канала може да се види само кабелчето на датчика... Останалото е с напипване... като се тръгне по кабела се стига до датчика и както каза колегата, със болт с "италианска" звезда. Майстора ми си има накрайници спец. за тях.Вече няколко дена карам така и проблема с оборотомера изчезна... поне 77 лв си отидоха по предназначение...Благодаря още веднъж.
          Поздравления за успеха,и един съвет поправи си подписа,има колеги които ще те изядат жив за това.А да видим ще се сетиш ли в какво си сгафил?

          Коментар


            #6
            Поздравления за успеха,и един съвет поправи си подписа,има колеги които ще те изядат жив за това.А да видим ще се сетиш ли в какво си сгафил?
            За TDI-то и по специално I-то накрая говориш предполагам.... :D ?
            Fiat Marea 1997, 1.9 TD 100 Hp, Combi

            Коментар


              #7

              Коментар

              Working...
              X