Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Присветваща лампа на дюза!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Присветваща лампа на дюза!!!

    Колеги ще бъда благодарен ако някой ми даде отговор на моя проблем! От време на време ми светва лампата за дюзите и незнам на какво се дължи, въпроса е че когато светне колата не губи мощност и си работи нормално!?!?!? Но може би сами разбирате, че е доста дразнещо да свети и загасва когато си иска и 100% не е без причина. Просто ако някой знае или предполага от какво е нека да пише.
    FIAT BRAVO 1.9JTD 2001

    #2
    Направи компютърна диагностика и после кажи каква грешка се е записала...
    Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
    Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

    Коментар


      #3
      Добрем, тия дни мисля да отскоча до Супер Дизел да я прегледат количката и като разбера ще драсна пак с номера на грешката!
      FIAT BRAVO 1.9JTD 2001

      Коментар


        #4
        Точно в супер дизел не я карай. Едно че ще те одерат 40лв без ДДС и друго че там абсолютно нищо не разбират от италиянски дизели. 99% съм сигурен че ще ти излезе грешка за потенциометъра на педала на газта. Аз ще ти закача колата да видим каква грешка излиза.PS: колата е jtd нали
        FIAT Bravo JTD GT '99

        Коментар


          #5
          Marea TD 100 подобен проблем, обаче...

          Marea TD 100, 97 год, подобен проблем, обаче при мен е свързан с оборотомера. Имам проблем с датчика за оборотите и всеки път като покарам малко по-дълго на ниски обороти (1500-1800) оборотомера спира да работи. Тогава всичко е на 6, колата върви, но на таблото показва 0 rpm и ми свети датчика за дюзите. Много странно, мисля да купя един и да го сменя.... пък ще видим
          Fiat Marea 1997, 1.9 TD 100 Hp, Combi

          Коментар


            #6
            Значи Браво 1.9JTD е колата, но късно видях отговора ти vsd и закарах в Супер дизел и ми казаха, че ми е спукан интерколера и затова може да ми дава грешка. Също така и затова пуши доста. Така ми казаха поне.И в тази връзка някой да има представа дали някъде лепят интерколери или продават, и съответно като цени ако знаете няма да се разсърдя ако споделите.
            FIAT BRAVO 1.9JTD 2001

            Коментар


              #7
              В тази връзка - виж го свали и огледай
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                Аз пък ти казвам че ти е спукан блока ! Сега ще ме питаш как съм разбрал. Пита ли ги онези как са разбрали, показаха ли ти къде е спуканото ?

                Коментар


                  #9
                  Айййй тези са уникални. Като ходих при тях ми казаха да си сменя неща за около 1000-2000 лв и да дойда пак да видим дали излизат грешките. Те дори не знаят кое точно е егр-то примерно. Казаха ли каква е грешката поне.Ако имаш проблем с въздухопроводите, много е по-възможно да е спукан маркуч, отколкото интеркулера.
                  FIAT Bravo JTD GT '99

                  Коментар


                    #10
                    vsd ще ми дадеш ли някакъв телефон за връзка, за да погледнем колата след като каза, че можеш и ти да я погледнеш?
                    FIAT BRAVO 1.9JTD 2001

                    Коментар


                      #11
                      ogi28b написа:
                      Аз пък ти казвам че ти е спукан блока ! Сега ще ме питаш как съм разбрал. Пита ли ги онези как са разбрали, показаха ли ти къде е спуканото ?
                      ЕЕЕЕЕ стига де много брутално ще е ако е спукан блока, пък и според мен блока не се пука толкова лесно?!?! Или поне се надявам.
                      FIAT BRAVO 1.9JTD 2001

                      Коментар


                        #12
                        Plamenoa написа:
                        ogi28b написа:
                        Аз пък ти казвам че ти е спукан блока ! Сега ще ме питаш как съм разбрал. Пита ли ги онези как са разбрали, показаха ли ти къде е спуканото ?
                        ЕЕЕЕЕ стига де много брутално ще е ако е спукан блока, пък и според мен блока не се пука толкова лесно?!?! Или поне се надявам.
                        На това му се вика сарказъм колега, ogi28b не говори сериозно, а просто усмива смешниците в въпросния сервиз
                        Fiat Bravo JTD '99

                        Коментар


                          #13
                          Малко странно но факт, веднага след като си смених летните със зимни гуми ми светна лампата на инжекцията постоянно. Колата си вървеше съсвсем нормално без никакв проблем. Започнах четене по форума и междувременно при следващото зареждане на нафта лампата изгасна. Помислих че една от вероятните причини, лоша нафта, или резевоара от време на време ми изпуска или дърпа въздух не знам точно, при отварянето на капачката и си викам може и от това да е. След известно време обаче лампата пак светна и дозареждането не я изгаси. От форума четох, че една от причините може да е термостата, а моя си беше за смяна, защото си държеше доста ниска температура на двигателя при извънградско каране. Смених термостата и вече около 1500км въпросната лампа не е светвала. Надявам се да съм бил полезен на колегите.

                          Коментар


                            #14
                            jenti написа:
                            Plamenoa написа:
                            ogi28b написа:
                            Аз пък ти казвам че ти е спукан блока ! Сега ще ме питаш как съм разбрал. Пита ли ги онези как са разбрали, показаха ли ти къде е спуканото ?
                            ЕЕЕЕЕ стига де много брутално ще е ако е спукан блока, пък и според мен блока не се пука толкова лесно?!?! Или поне се надявам.
                            На това му се вика сарказъм колега, ogi28b не говори сериозно, а просто усмива смешниците в въпросния сервиз
                            Да, определено е точно така благодаря, колега jenti, просто казах нещо за което нямам аргументи ! Както и онези са ти казали че ти е спукан интеркулера, без да ти го покажат, и без да кажат как са разбрали.

                            Коментар


                              #15
                              Е, айде де нали уж са специалисти?!?!? Но явно е поредния сервиз, в който няма да отида пак.
                              FIAT BRAVO 1.9JTD 2001

                              Коментар

                              Working...
                              X