Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браво 1.9 TD Не пали!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Браво 1.9 TD Не пали!

    Здравейтее колеги имам "малкък" проблем с моята каруца.Вчера цял ден не съм слязъл от колата Пловдив-Плевен-Враца-София-Перник няма проблем.Сутринта отивам да изпия едно кафе като хората,качвам се давам контакт чакакм всичко да изгасне,подгряха свещите завъртам и хоп,не палии!!!! Yellow_Flash_Colorz_PDT_23 .Пробвам пак неще.Върти,има ток,няма въздух в системата само върти и пуши като за световно.Побърквам се ако някой може да даде съвет или решение ще съм много благодарен.Ако е по наблизо ще изкара и почерпка. !
    Fiat Bravo 1.9TD 87kw.(по документи)

    #2
    пробвай да натиснеш копчето под седалката ако не помогне откачи акумолатора за 15 минути и пробвай пак,но е странно че подгрява ,пробвай все пак
    alfa romeo 145 1.3 boxer-моята гордост
    fiat bravo TD100-печката на брата

    Коментар


      #3
      Щом пуши значи впръсква гориво.Провери си свещите(подгрева).Това че свети лампата на таблото за подгрев не значи че свещите са изправни.За да разбереш по по-лесния начин вземи си един спрей за лесен старт.Пръсни малко(не повече от секунда и е желателно да става по време въртене на мотора т.е. трябва ти помощник) в смукателния колектор,ако запали така значи нямаш подгрев или най-лошата диагноза за дизела ниска компресия(което е по-малко вероятно). Успех!!!

      Коментар


        #4
        Под седалката?!Има един гумиран бутон от ляво под бушоните но под седалката не съм проверявал.Ще пробвам.Благодаря!
        Fiat Bravo 1.9TD 87kw.(по документи)

        Коментар


          #5
          Сега идвам от колата.Пробвах и с бутона и със спрей нейска да запали,откачих и акумолатора,и пак неще.Май плаче за майстор или за големия ЧУК!!!
          Fiat Bravo 1.9TD 87kw.(по документи)

          Коментар


            #6
            виж охладителната течност.да не би да си издухал гарнитура на главата.или пък случайно да си зареждал нещо друго освен нафта

            Коментар


              #7
              Провери, има една буксичка на горивния филтър вдясно горе, на него е, ще я видиш, веднъж ми я баха объркали нещо и не палеше...както каза колегата виж антифриза, ама ако си прегрял, не може да не си се усетил (не, че не може, ама едва ли)огледай под колата за течове нещо...знам ли и аз, това ми хрумва на първо време, Успех
              A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
              e30 forever!

              Коментар


                #8
                Re: Браво 1.9 TD Не пали!

                ИцоМалкия написа:
                Здравейтее колеги имам "малкък" проблем с моята каруца.Вчера цял ден не съм слязъл от колата Пловдив-Плевен-Враца-София-Перник няма проблем.Сутринта отивам да изпия едно кафе като хората,качвам се давам контакт чакакм всичко да изгасне,подгряха свещите завъртам и хоп,не палии!!!! Yellow_Flash_Colorz_PDT_23 .Пробвам пак неще.Върти,има ток,няма въздух в системата само върти и пуши като за световно.Побърквам се ако някой може да даде съвет или решение ще съм много благодарен.Ако е по наблизо ще изкара и почерпка. !
                Идентичен си с мен.Сядам си 1 ден в колата и неще да пали.Запали де, след 10тина мин мъки.Всичко по таблото ми светеше както си трябва.Аз набедих свещите.Купих си нови смених ги и пак няма палене.Тогава излезна 1 комшия, погледна там до акумулатора и вика "Абе от релето ти за подгряването се е откачил 1 кабел", закачи го и всичко се оправи.Та провери дали достига ток до свещите, огледай си релето Надявам се да ти помогна, защото аз за 1 жичка дадох 100-тина лева за свещи.Ама карай, сега имам 4 резервни А, да и пушеше бяло като нещеше да запали !
                Тря'а напиша нещо тука, нали

                Коментар


                  #9
                  добре, колеги, а защо според вас не може да палят двигателите без подгревни свещи.според мен не е много нормално, един дизеляк в топло време трябва да пали и без една подгревна свещ, а сега не е студено...прав ли съм или греша
                  A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                  e30 forever!

                  Коментар


                    #10
                    Щом и със старт спрея не е запалила не е лошо да провериш дали разпределителният вал е на място и се върти.

                    Коментар


                      #11
                      BEX---GT написа:
                      добре, колеги, а защо според вас не може да палят двигателите без подгревни свещи.според мен не е много нормално, един дизеляк в топло време трябва да пали и без една подгревна свещ, а сега не е студено...прав ли съм или греша
                      Прав си колега поне за един знам със сигурност,че свещите са само за зимни условия,става въпрос за WW Пасат 4.Не съм я прегрявал със сигурност(тя не качва темп. над средата,даже и в задръстванията София-Перник!)съмняват ме свещите но няма логика,поне трудно да е пак ще запали а тя изобщо и не йска да чуе.Плаче за доктор.
                      Fiat Bravo 1.9TD 87kw.(по документи)

                      Коментар


                        #12
                        chaveto написа:
                        Щом и със старт спрея не е запалила не е лошо да провериш дали разпределителният вал е на място и се върти.
                        Стига де :D Дали не съм го изгубил някъде?!
                        Fiat Bravo 1.9TD 87kw.(по документи)

                        Коментар


                          #13
                          него на дали ама помпата да не е прескочила нещо?
                          alfa romeo 145 1.3 boxer-моята гордост
                          fiat bravo TD100-печката на брата

                          Коментар


                            #14
                            А дали не ти е заминал елктромагнитния клапан (авансатора)? Защото ако си е заминал забрави да запалиш, поне така ми каза един майстор.
                            Bravo TD_100 GT

                            Коментар


                              #15
                              а дали да не идеш да провери някой ,който знае какво да направи,защото като гледам 10 отговора,10 различни мнения от какво може да е Ти сам си си казал,че е за майстор,ами иди и разбери какво е,тука трудна работа да ти решат проблема
                              ex.Мареа ТД100

                              Коментар

                              Working...
                              X