Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

1.9ТД ПРИПУШВА

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    1.9ТД ПРИПУШВА

    ЗАКУПИХ СИ БРАВО 1.9ТД ПРЕДИ 10ДНИ.КОГАТО МУ ДАМ ГАЗ ПУШИ И ПОСЛЕ ИЗЧИСТВА ,И ТАКА Е ВИНАГИ ПРИ ПРЕВКЛЮЧВАНЕ НА ПРЕДАВКИТЕ.НЯКОЙ ЩЕ МИ ДАДЕ ЛИ СЪВЕТ КАКВО ДА ПРАВЯПисането с главни букви не е препоръчително."Модераторски екип на fiat-bg.org"

    #2
    Не е повод за притеснение.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Благодаря за успокоението,но все пак не става ли нужда според вас за някакъв реглаж.Възможно ли е да става така защото не е загряла.(стрелката на темп. седи на 1/4 от скалата а на дълго и пада още ако карам спокойно.)

      Коментар


        #4
        Най-вероятно трябва да смениш термостата. Като караш с недозагрят двигател - не е добре за самия двигател, а и разхода е по-голям.За ориентация за това как изглежда и цени ... http://axm-auto.com/index2.php?brand...at=1&subcat=19
        Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

        Коментар


          #5
          Skip_01 написа:
          Най-вероятно трябва да смениш термостата. Като караш с недозагрят двигател - не е добре за самия двигател, а и разхода е по-голям.За ориентация за това как изглежда и цени ... http://axm-auto.com/index2.php?brand...at=1&subcat=19
          В тази тема е описано алтернативно и по-евтино решение за смяна на термостат ,ако все пак решиш да го сменяш(но не с оригинален)
          Tornado написа:
          Не е повод за притеснение.
          Колегата го е казал-място за притеснение нама.
          Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
          Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

          Коментар


            #6
            willow75bg написа:
            Аз силно препоръчвам да НЕ слагате термостат от Рено 5.Не ме питайте защо,просто олекнах с пари заради него.Става въпрос за предишната ми възлюбена-ТД100.С тази евентуален компромис не бих направил.
            Сори,колега.Понякога алтернативите излизат скъпо.Затова и се споделя опита на препатилите...........
            Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
            Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

            Коментар


              #7
              Аз силно препоръчвам да НЕ слагате термостат от Рено 5.Не ме питайте защо,просто олекнах с пари заради него.Става въпрос за предишната ми възлюбена-ТД100.С тази евентуален компромис не бих направил.

              Коментар


                #8
                сменяш термостата и си готов, а припушването е нормално стига да не е прекалено, но щом изчиства значи си добре
                Chrysler Voyager 2.5TD/ 2000г.
                ex. Fiat Tempra /`91 / 1.9TDS

                Коментар


                  #9
                  колега и моята темпра и с същия двигател, и тя си пропушва но после си го изчиства, пропушването е докато си дигне оборотите, така че карай смело и на зад не гледай.
                  темпра 1,9тд

                  Коментар


                    #10
                    Колеги , благодаря за съветите ще помисля и ще раша въпроса с термостата (reno5 или оригинален).Когато го сменя ще ви кажа какво е станало.

                    Коментар


                      #11
                      Aз вече година карам с термостат от Рено и нямам проблеми. Само че отваря малко по рано и стрелката ми стига малко под средната, където би трябвало да е нормално. Но пък зимата си загрява бързо а лятото ми щади мотора. Иначе не е проблем да се погледнат стойностите на оригиналния термостат и да се избере пак от Рено но с еднакви такива на оригиналния. Т.Е да отваря нормално. Всъщност тоя номер с термостат от Рено, съм го правил преди и на бус Фиат Дукато, както и на Опел вектра и години не съм имал проблем.
                      Fiat Marea TD100

                      Коментар


                        #12
                        Обикновенно при дизелите припушването е съвсем нормално но ако ти пуши много изкарай въздушния филтар и го виж как е ако е мн мръсен или го почисти или го смени с нов ще видиш разлика !!! Не сравнявам коли но при нащо АУди А4 припушваше много при смяна на предавка и по бързо изнасяне но като го сменихме се оправи а и е 2 минути работа

                        Коментар

                        Working...
                        X