Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сив пушек само след дълго каране !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сив пушек само след дълго каране !

    Става въпрос за 2.4жтд Либра,след каране предимно извънградско с висока скорост 160-190 на следващия ден сутрин почва да пуши сиво-бяло и мирише на нафта.Изчиства се при каране ден-два в града!

    #2
    Гори ли ти масло?
    Fiat Bravo 1.9JTD 1999

    Коментар


      #3
      На 3хил. след смяна съм долял 500 гр.

      Коментар


        #4
        Тя работата е ясна. Само трябва да се разбере от къде губи масло. Според мен маслото, което се губи се задържа по системите някъде, въздуховоди или изпускателна и после при градското го доизгаря. Сигурно ти пуши и при високи скорости ама не се вижда, все пак са 190км/ч. Незнам, напредналите да кажат
        Fiat Bravo 1.9JTD 1999

        Коментар


          #5
          колеги аз съм с браво тд100 само като е студен моторо фърля сиво бял пушек от какво може да е

          Коментар


            #6
            Колегата говори за мирис на неизгоряла нафта(което ме кара да се намеся иначе си е симптом на масло но в сучая не).Ако е верно това става въпрос за проблем с дюза която пикае или по-скоро засича и иглата.

            Коментар


              #7
              Като я напънеш на дълго с тази скорост и при тези обороти е нормално да гори в повече масло, в града яко я караш леко и не я издуваш разхода на масло е по малко и затова изчиства. Аз така си го обяснявам. А другият колега най вероятно има проблем с някоя дюза.

              Коментар


                #8
                Re: Сив пушек само след дълго каране !

                vdm1975 написа:
                Става въпрос за 2.4жтд Либра,след каране предимно извънградско с висока скорост 160-190 на следващия ден сутрин почва да пуши сиво-бяло и мирише на нафта.Изчиства се при каране ден-два в града!
                пробвай със 300,тогава ще ти гори по литър на 1000....не мислиш ли,че като си я натискал така колата е нормално да гори масълце???Защо не си я караш в рамките на нормалното(нещо от сорта на 130 магистрала и 90 извънградско) пък да видим има ли го проблема...да хванем бас,че няма такъв?!
                ex.Мареа ТД100

                Коментар


                  #9
                  Стига с това масло господа,човека ви е писал че мирише на неизгоряла нафта,ако греша поправете ме.Това че има някакъв разход на масло е в рамките на допустимото като се има в предвид че колата е стара на незнайно колко км.има си и турбо,кара се в по-спортен режим,това не е болка за умирачка,по-притеснително е ако наистина има мирис на неизгряла нафта.Тогава ще следва смяна на някоя дюза.

                  Коментар


                    #10
                    Добре де ,моята Марийка е на 7500 км откакто я взех и смених маслото ит.н. Нивото на щеката не е мръднало .Като го смених карах 1 ден и го измерих с шублера -след 7500км. нивото е съшото .Мерене на другия ден след като я спрях .Питам се е ли е възможно чак пък нищо да ни пипне за 7500км
                    FIAT MAREA WEEKEND 1.9 JTD 2002 81kw ELX 110 катърчета FIAT TEMPRA SX 1.6i.e.cat 1991 тънка пиличка,която не е мирисала бензин от 2005 г.

                    Коментар


                      #11
                      Всеки един автомобил дори и нов гори масло, просто всичко е в норми и затова не го забелязваш.

                      Коментар

                      Working...
                      X