Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не мога да извадя алтернтора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не мога да извадя алтернтора

    Пичове,Цяла вечер се боря, но не мога да извадя алтернатора иззад двигателя. Свалил съм обтяжната ролка, откачил съм алтернатора, свалил съм полуоската. Обаче пущината не иска да излезе между двигателя и гредата и окачването на предния мост. Не му достига около половин сантиметър горе долу между двигател и греда. Опитвам се напред към подкалника да го измъкна, тъй като там ми се вижда най-широко. Очаквам предложения за действие, тъй като за момента единствената алтернатива се очертава сваляне на преден мост...

    #2
    Използвам снимката на Торнадо, за да унагледя дупката, през която не иска да излезе. Ако Торнадо чете и не го затруднява, нещка на фотошоп да ми нарисува в каква позиция да завъртя алтернатора, за да го извадя - с шайбата напред или обратно и как завъртян, защото 3-ма души се мъчихме повече от час и не успяхме!

    Коментар


      #3
      Бих искал да вметна че моят алтернатор падна само със сваляне на полуоската и нищо повече. Не знам как и откъде, но след сваляне на полуоската, видях алтернатора долу. Всичко останало си беше по колата. Да добавя също, че с един специфичен инструмент напъвах моята обтягаща ролка по една причина, а със същият инструмент не можах да захвана болта на ролката на колата на колегата Airfan, като разликата при мен и при него ми се струва че е около 1 см. Т.е. двигателят в колата на колегата според мен не е на мястото си , с 1 см. Може би той е фаталният см... Само си разсъждавам на глас..

      Коментар


        #4
        В четвъртък ми правиха ремонт на алтернатора, излезна единствено след разкачане на предния мост!Извинявам се, че ще ползвам темата на колегата, но след като излезе от сервиза за споменатия ремонт, двигателят тресе на празен ход. Възможно ли е, да не са закачили нещо както трябва? До колкото успях да видя дори при разкачане на моста, не се пипат тампоните на двигателя?
        '97 Fiat Marea 1.9 TD100

        Коментар


          #5
          А тампоните откачихте ли от страната на мотора?Ако не сте предполагам от там спокойно ще изкарате още сантиметър.

          Коментар


            #6
            1115 написа:
            А тампоните откачихте ли от страната на мотора?Ако не сте предполагам от там спокойно ще изкарате още сантиметър.
            Още не сме откачали нищо. След половин час се мятам отново на тръстиката и ще видим какво може да се откачи още.

            Коментар


              #7
              Свалих цялата полуоска до скоростите и алтернатора излезе между двигателя и рейката. Сега малко почивка, ще прегледаме алтернатора и после обратната процедура... Обаче не е за всеки този ремонт!

              Коментар


                #8
                Е ся ... ти вече знаеш как става, следователно ще идваме при тебе! Yellow_Flash_Colorz_PDT_04
                Пежо 207 1.6 турбо, на Ф60 и Pipercross PK002F, но с дупка в буталото ...
                Пунто Ево 1.6 multijet ... да видим кво ще излезе ?!
                http://www.keepfighting.ms

                Коментар


                  #9
                  Airfan написа:
                  Свалих цялата полуоска до скоростите и алтернатора излезе между двигателя и рейката. Сега малко почивка, ще прегледаме алтернатора и после обратната процедура... Обаче не е за всеки този ремонт!
                  Ами точно там е разковничето.Алтернатора излиза между двигателя и рейката като преди това се демонтира полуоската до скоростите.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар

                  Working...
                  X