Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с пистов ремък Punto MK2 1.9JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с пистов ремък Punto MK2 1.9JTD

    Колеги имам следния проблем с ремъка.Значи преди 10 000км. смених всички ролки включително и ремъка, скоро след около 2 000км. започна да просвирва и след 8 000км. се скъса.Добре че бях в града и го смених на улицата.... ремъка беше Gates.Смених го с някакъв ментак, просто нямах друг избор тогава че беше неделя следобяда и се радвах че намерих и такъв.Ето вече след няма и 2 000км. този започна да просвирва също така като предишния.....Интересното беше че като купих колата, стария ремък беше напукан като на дърта баба петите, ама нямаше никакъв дерт и изобщо не свиреше...Мисля че проблема е в някоя шайба, но коя е това се питам...Нека ако някой е имал подобен проблем да сподели впечатления, ще съм благодарен.

    #2
    Това, че си сменил ролките не е гранция, че някоя от тях не дефектна. Провери ги при свален ремък за луфтове, виж обтегача на обтяжната ролка да не е разбит и да ти напъва ремъка накриво, и последно като идея - провери съосието между ремъчните шайби. Огледай как е износен ремъка, това ще ти подскаже къде да търсиш проблема.
    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

    Коментар


      #3
      Dido_Lyubenov написа:
      Това, че си сменил ролките не е гранция, че някоя от тях не дефектна. Провери ги при свален ремък за луфтове, виж обтегача на обтяжната ролка да не е разбит и да ти напъва ремъка накриво, и последно като идея - провери съосието между ремъчните шайби. Огледай как е износен ремъка, това ще ти подскаже къде да търсиш проблема.
      Днес всичко проверих, ролките, обтегача са като нови но щуреца си остава.....Направо ми следното впечатление че при запален мотор, този обтегач се доста играеше....А каго пустах климатика.... мотора взе да издава такива звуци.... че направо лошо ми ставаше и тръгна да го изплюва.Стигнах до следния извод, че или ремъка не е този размер за мотора или обтегача си е заминал.Затова ако някой знае точния размер на оригиналния ремък нека да сподели, номера на мотора е 188A2.000 с климатик.

      Коментар


        #4
        А, след като видя че обтегача подскача толкова много, сети ли се да огледаш, дали някоя ремъчна шайба не замята ? И провери ремъчната шайба на коляновия вал. На нея обикновено има една гума, дето обира вибрациите, да не се е накъсала. Разбрах, че и на динамото има подобна шайба, която също може да ти създава този проблем. Не вярвам да ти подскача обтегача от това че ремъка е малко по-малък или по-голям. Виж тази тема http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...r=asc&start=45
        Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

        Коментар


          #5
          Тази тема е четох, но днес стигнах до извода че пробема може да е от шайбата на компресора, имало някакъв лагер и той можело да прави тези проблеми.За сега съм се прицелил към него.Събилам инфо как се сваля тази шайба и лагера на нея ли се намира или....

          Коментар


            #6
            Ремъкът е 1195 или 1230, ако кажеш номера на шасито, ще ти кажем със сиурност кой размер е.Или си виж сам де, ако знаеш как. Е тук има някакъв епер, работещ, ама май само тая вечер има няква промоция...EPER

            Коментар


              #7
              ZFA18800002073864

              Коментар


                #8
                Ремъка ти е каталожен номер: 46747484 ; дъжина L=1230Ето и линк към сайт на който има ликове за проверка на много марки и модели автомобили, с описание на всеки детайл.http://www.izmamno.com/vinВъпреки името на сайта, май не мами :D
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #9
                  Мерси, close

                  Коментар

                  Working...
                  X