Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мареа 2.4 ТД - Решение на проблем...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мареа 2.4 ТД - Решение на проблем...

    Здравейте колеги! От няколко месеца се занимаваме с една Мареа 2.4 ТД, която имаше следния проблем който се появяваше доста рядко. Колата губеше мощност и когато се кара на едни обороти дълго време и като подадеш газ, забиваше и светва дюзата на таблото. Губеше мошност и неиска да набира. Нямаше датчик който данебеше проверен, и когато я закачим за диагностика и няма запаметена грешка. Всичко си работи нормално. Интересното ни беше че проблема се появяваше при извънградко каране., когато се кара в града всичко си беше наред. И днес след няколко месеца ходене по мъките открихме проблема! Сондата в резервоара беше запушена. Незнам с какви горива зареждаме ама са пълни с боклуци! Кел файда от горивните филтри които сменяме като ненормални. Забравих да отбележа че небяха обикновенни боклуци а люспи от риба !УЖАС!Ето малко снимки!Дано бъда полезен на някой колега!!!

    #2
    Евала ,колега , че споделяш с нас..наистина може да се окаже полезно за някои.

    Коментар


      #3
      Дам... и други колеги са снимали запушените и пълните с боклуци цедки, ама твоята май ще е рекордьор по мръсотия! Някой ден ще разглобя моята, че ми е интересно, какво е положението там. А иначе за боклуците можем да виним и мърлавите италианци, които са юркали колите ни преди нас. Аз откакто съм купил колата зараждам само от една голяма верига бензиностанции и нямам проблеми, но гаранция никога няма. А горивният филтър реших да го сменя на около 15-20 000км. както препоръчва производителя. Скоро ще го сваля и ми е интересно дали ще е по-мръсен отколкото предишните, които сменях при всяка смяна на маслото и въздушния филтър.
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар

      Working...
      X