Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Замръзващо жило скорости JTD 105 - РЕШЕНО (за момента)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Ъп на темата, с резултати: Около октомври, значи в края на септември е било, свалих всички въздуховоди (пречещи), акумулатора, стойката му, и имах добър изглед отгоре към лостовете на скоростната кутия, на които са захванати жилата. Маншонът на жилото за "напред-назад" ми е скъсан, но с това жило нямаше проблеми. Другото, което мисля че замръзва, беше здрав маншонът му. Разгледах подробно кое къде и как се движи, и с помощта на колегата vsd, който имаше тежката задача да мести лоста навсякъде, видях всички движещи се части в този сектор на кутията, и ги полях обилно с почистващата сила на "ведечетиресе". После полях обилно всички механизми с двигателно масло Селения ТД, като специално опитах да полея с тънка тръбичка по самото жило колкото може повече, да се стече навътре по него. Дали е станало не знам, но за момента не е имало ден, в който лостът да е замръзнал както го правеше, дори и в най-студената (-12) сутрин. Напомням че края на миналата зима, дори и при -1, -2 - пак ми беше замръзнало сутринта. Иначе колкото е по-студено, толкова по-трудно се движи лоста като цяло, по всички направления, и със загряването на колата се оправя. Но поне винаги се движи. Заасега - толкова. Другата есен - профилкатично - ново поливане с масло.

    Коментар

    Working...
    X