Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

неасна за мен част,датчик или ко друго.Голям Х.Крома. ??

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    неасна за мен част,датчик или ко друго.Голям Х.Крома. ??

    много станаха моите теми.Обаче не мога да си го обесня какво е тва.Докато се чувърках по мотора каде да сложа ключ маса за да я имам.Напипвам под стойката на акомолатора нещо като голяма гайка и одгоре и нещо като бутон и се натиска /пружина/ Преди да запаля и да натискам тва за да вида ко ше стане насочете ме какво м/е да е.Значи не ми се смъкваше стойката и цякнах малко снимки,видях /свинска обашка същата като насякаде по тази кола дето съм виждал/ скъсах я и го искарах да го вида.Развих го и под бутона има някаква пружина и до там.Надолу от джачката излиза кораво черно маркуче на згъване ми изглежда на жило и отива към купето.Нес можех да качвам снимки,сеа май греда.Ако иска някой да помогне да разгадем питанката ми съм на скайпо.Или други само с предположения.Мотора е 2.5тди крома 95г.Всичко ми изглежда заводско.Снимки не моа.
    Прикачени файлове

    #2
    да не е за коли със АБС.Мойта няма.Аз разбирам,колкото за мене си от коли ма тва е нещо ново за мен.Отпада и мисълта ми за подкачване на нафта или за обогатител.Просто незнам.

    Коментар


      #3
      нямах човек покрай мен /поне малко компетентен /като го пробвах на натиск,ма сеа дойде баща ми и му го показах той "жило за скоростите нещо" или нз.ко друго ми каза.И и го накара да натиска аз да гледам,докато се вторачвах в таблото на контакт и му казвам,че нема нищо.Без никакяв звук ми се мярка да мярда нещо поглеждам надолу и по точно към скор.лост гледам пласмасовата черна втулка и кожата на лоста която скрива сичко мърда нагоре и слиза,явно като го пуска.Пък ни една от скор.не ми се натиска или вдига нито задната.Още не мога да си го обясна.Само ми се изясни за го става въпрос.Ще гледам под кожата го иска туй жило.

      Коментар


        #4
        здравейте колеги ценя вашия богат опит и мненията ви.Помогнета за мистерията ми.Предполагам,че тва приспособление са навива в скоросната кутия и освобождава нещо.Но не мога да си го обясня,пък и достапа ми е мн.труден за да го видя.Глядах мн.пък и мой приятели монтюри и те и не могат да ми го обяснят.Спестете ми няколко часово разглобяване на маркучи,стойки и тем подобни работи по мотора,ако го знаете.

        Коментар


          #5
          Явно това ти е за освобождаване на вилката на скоростната кутия, за да може да включиш задна скорост.Някой някога не го е сложил, за това сега си включваш задна скорост без да натискаш, вдигаш или подобни манипулации със скоростния лост.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            BO написа:
            Явно това ти е за освобождаване на вилката на скоростната кутия, за да може да включиш задна скорост.Някой някога не го е сложил, за това сега си включваш задна скорост без да натискаш, вдигаш или подобни манипулации със скоростния лост.
            добре ясно и аз така си го обяснявам,ма скоростите си влизат без никаква оделна процедура по тях дори и задната.Мисълта ми е други кромажии да кажат как е по техните коли.До сега като седа в колата чакам някого или друго съм си играл с въпросната втулка на лоста.Тогава и сеа съм се чудил за ко е този "сикиндрик" точно там дявол да го земе.И вече зех да се шегувам с някой,че мотора е мн.мощен и сложили моторна спирачка като на ИКАРУСИТЕ навремето дето съм виждал

            Коментар

            Working...
            X