Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мареа ТД100 харчи като за световно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мареа ТД100 харчи като за световно

    Напълних и резервоара до горе, минах 110 километра и за да го напълня пак ми бяха необходими 13 литра. Карал съм я в София.Според мен е прекалено много. Какво да я правя. Някой има ли представа какъв мойе да и е проблема.

    #2
    Провери за течове колега. Виж около филтъра.

    Коментар


      #3
      Пробката на филтъра, термостат, датчик на термостата, почисти дебитомера.Сложи си и лека обуква за всеки случай.
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        не тече гори го всичкото

        Коментар


          #5
          Почисти дебитомера.

          Коментар


            #6
            Re: Мареа ТД100 харчи като за световно

            sredo написа:
            Напълних и резервоара до горе, минах 110 километра и за да го напълня пак ми бяха необходими 13 литра. Карал съм я в София.Според мен е прекалено много. Какво да я правя. Някой има ли представа какъв мойе да и е проблема.
            1.Разстоянието което си изминал е малко за да засичаш по този начин.2.Зависи как си напълнил първия път и втория и дали е на една и съща колонка.3.Изминал си 110 км. ,а колко време си киснал на място по светофари или Орлов мост.4.Ако сложим 2 литра грешка от това което ти изброих влизаш в нормите.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              върви извън София,предварително си налпълнил до дъно,мини 50 км и се върни на същата колонка и пак до дъно,така ще го засечеш правилно...инъче какво очакваш от градското каране в софия,скоро там ще се изчислява разхода не на изминати км,а като на на трактор-на часове работа как очакваш нисъм разход с толкова задръствания?
              ex.Мареа ТД100

              Коментар


                #8
                Ако и газ си и давал, като за световно, нищо чудно да ти е дала такъв разход! Освен това сметни и, колко време си бил в задръствания и, колата е горила гориво на празен ход.
                Frontera Sport, X20SE март 1998

                Коментар


                  #9
                  paralesa написа:
                  скоро там ще се изчислява разхода не на изминати км,а като на на трактор-на часове работа как очакваш нисъм разход с толкова задръствания?
                  От 1 юни всички автомобили които се движат в София трябва да са обурудвани с моточасовник
                  Прикачени файлове
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Tornado написа:
                    paralesa написа:
                    скоро там ще се изчислява разхода не на изминати км,а като на на трактор-на часове работа как очакваш нисъм разход с толкова задръствания?
                    От 1 юни всички автомобили които се движат в София трябва да са обурудвани с моточасовник
                    :D :D :D :D :D Ми да дойдат да живеят в Кнежа,хем ще и е много топло през лятото,хем много студено през зимата-абе всички екстри накуп! :D :D :D И задръствания няма.
                    FIAT MAREA WEEKEND 1.9 JTD 2002 81kw ELX 110 катърчета FIAT TEMPRA SX 1.6i.e.cat 1991 тънка пиличка,която не е мирисала бензин от 2005 г.

                    Коментар


                      #11
                      Зареждам я от туба и при двете зарежданя сипвах докато прелее.Гледам да я карам нормално, заводски и дават 8.5/100 градско и 6.8/100 извън градско.Май трябва да я водя на доктор.Тука в София някъде на Житница имало ссервиз дето се занимават с Лукас, някой може ли да ми даде по точен адрес.Благодаря за вниманието!!!

                      Коментар


                        #12
                        Приятел със Сеат Ибиза 1.9 ТДИ в София му харчи 7/100. Конете са същите като на Фиата, даже ако не е и повече.

                        Коментар


                          #13
                          Не се занимавай със сервиз.Пипнат ли ти помпата ще плачеш после от яд.Направи си някоя разходка примерно до Пловдив без да ръчкаш и като се прибереш зареди пак догоре,и кажи как е разхода.Според мен няма да сипеш повече от 20лт.Ако толко искаш да ти пипат по колата ще ти обясня къде е сервиза.Кажи само до къде ти стига стрелката на температурата на водата?
                          И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                          Коментар


                            #14
                            Термостата е нов BERH отваря на 75 градуса, напълно отворен е на 78 градуса, ако не се лъжа. Зимата стрелката седи на 2-рата чертичка, лятото си стига до средата и включва перката. Поради тази причина си смених термостата но тва се оказа нормално и стария термостат си ми е бил наред. А тези температу ри съм ги мерил лично и са наистина такива (също като в каталога).За извън градското не съм го засичал, но не се оплаквам, там е горе долу добре.Сега съм на сто километра и ще ходя да и долея , да не би пък да е станало грешка.

                            Коментар


                              #15
                              sredo написа:
                              Зареждам я от туба и при двете зарежданя сипвах докато прелее.Гледам да я карам нормално, заводски и дават 8.5/100 градско и 6.8/100 извън градско.Май трябва да я водя на доктор.Тука в София някъде на Житница имало ссервиз дето се занимават с Лукас, някой може ли да ми даде по точен адрес.Благодаря за вниманието!!!
                              Това е по документи в идеални условия и при тестов пробег от 400метра. Предполагам не говориш за ЧИСТО нов двигател? Нито някой от всичките ти агрегати по него е нов? Защото ако аз кажа колко ми е градското заводско и градското реално - ще се гръмнеш с нафтовата помпа на колата.
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X