Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с пистов ремък

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    А преди това скърцания разни или нехарактерни шумове имал ли си?

    Коментар


      #17
      Airfan написа:
      А преди това скърцания разни или нехарактерни шумове имал ли си?
      Ами да тука извеснто време скърцаше нещо псоле спря сега като включвам на задна да паркирам пак има някакъв присвиркване от там цялата лудница с шайби и ролки.
      Toyota Celica 98-7AFE
      Ex:Fiat Bravo JTD

      Коментар


        #18
        Geraka написа:
        И при мен първият път нямаше никакви признаци на повреда - нито виене нито чукане...просто както си карах и половината ремък се скъса ....преди да сменя демпферната шайба сложих друг и на пръв поглед нямаше нищо,но за около 20-30км скъса и него....
        Ей колега изпуснал съм те за 5 мин. в магазина в Люлин пак си купувал демпферна шайбичка а?Дано като я смениш вече да нямаш проблеми
        Toyota Celica 98-7AFE
        Ex:Fiat Bravo JTD

        Коментар


          #19
          Купях аз още преди около половин месец заедно с цяла предница :D ....ако говориш за тогава може....аз пък на влизане в паркнга на магазина засякох друг колега от форума...там явно е възлово място Иначе за сега няма признаци на проблеми след смяната - изчезнаха всякакви странни шумове от тоя ремък.... да се наядяваме завинаги
          Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

          Коментар


            #20
            Geraka написа:
            Купях аз още преди около половин месец заедно с цяла предница :D ....ако говориш за тогава може....аз пък на влизане в паркнга на магазина засякох друг колега от форума...там явно е възлово място Иначе за сега няма признаци на проблеми след смяната - изчезнаха всякакви странни шумове от тоя ремък.... да се наядяваме завинаги
            да да се надяваме ето и моята помпа пристигна току що и др. седмица отивам да я монтирам
            Toyota Celica 98-7AFE
            Ex:Fiat Bravo JTD

            Коментар


              #21
              Geraka написа:
              Аз съм писал поне 4 теми за моят прословут пистов ремък....ето я и последната http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=41469Честно казано първият път проблемът ми беше подобен - ремъка н есе скъса, а просто част от него се откъсна....оказа се демпферната шайба - деугият път като го късах ми блокира лагера на обтегача, а съвсем скоро сменях отново демпферната шайба, че чукаше яко и ме беше страх да не ми изхвърли поредният ремък.
              пистов ремък е ремъка,който е на хидравликата,нали?Моят ремък го смениха миналият понеделник и вчера....се скъса и не целият а само по ръба баща ми отряза това парче,за да мога да прибера колата,но не смея да карам така,защото щом сега се случи на няма и 100км ремък ,значи пак ще се случи скоро...и сега следват много предположеня...имало мн малък луфт,доколкото разбрах на хидравличната помпа....съмняваме се и в точният размер на самият ремък...или в някоя от ролките.... ... и сега като прочетохме за тази шайба...която май е доста скъпичка...започнахме да се съмняваме и в нея...тази шайба къде се намира?

              Коментар


                #22
                miss211 написа:
                Geraka написа:
                Аз съм писал поне 4 теми за моят прословут пистов ремък....ето я и последната http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=41469Честно казано първият път проблемът ми беше подобен - ремъка н есе скъса, а просто част от него се откъсна....оказа се демпферната шайба - деугият път като го късах ми блокира лагера на обтегача, а съвсем скоро сменях отново демпферната шайба, че чукаше яко и ме беше страх да не ми изхвърли поредният ремък.
                пистов ремък е ремъка,който е на хидравликата,нали?Моят ремък го смениха миналият понеделник и вчера....се скъса и не целият а само по ръба баща ми отряза това парче,за да мога да прибера колата,но не смея да карам така,защото щом сега се случи на няма и 100км ремък ,значи пак ще се случи скоро...и сега следват много предположеня...имало мн малък луфт,доколкото разбрах на хидравличната помпа....съмняваме се и в точният размер на самият ремък...или в някоя от ролките.... ... и сега като прочетохме за тази шайба...която май е доста скъпичка...започнахме да се съмняваме и в нея...тази шайба къде се намира?
                А да ...имам тази кола от почти 2г и не бях сменявала този ремък,сега го смених ,защото скърцаше ужасно много...старият ремък просто е леко напукан...но досега никога не се е късал...много странно///

                Коментар

                Working...
                X