Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Жило на съединител

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Жило на съединител

    Здравейте колеги.Отново с проблем:Днес на центъра на града в най-големия трафик тръгнах да вкарвам 2-ра и си останах с тръгването.Педала остана залепен за пода на колата.После като ме дръпнаха до удома го поогледах и видях 1 скъсано жило.Та въпроса ми е горе долу колко пари струва жилото и ремонта, а евентуално ако е лесно за смяна как става Поздрави!!!
    Тря'а напиша нещо тука, нали

    #2
    Доста ще улесниш желаещите да ти помогнат колеги, ако напишеш и за какъв автомобил става дума. Иначе за жила, проблемите с тях и смяната им има писано доста във форума, пробвай търсачката, не боли!
    ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    Коментар


      #3
      Благодаря за забележката-Браво 1.9 ТД е колата.С търсачката не открих каквото ми трябва.Може би не пиша правилните думи ??? жило съединител смяна браво 1.9тд
      Тря'а напиша нещо тука, нали

      Коментар


        #4
        Pecho написа:
        Доста ще улесниш желаещите да ти помогнат колеги, ако напишеш и за какъв автомобил става дума. Иначе за жила, проблемите с тях и смяната им има писано доста във форума, пробвай търсачката, не боли!
        Търсачката е много полезен инструмент, стига да си изпълнява функцийте. Лично и аз не откривам никога това, което ми трябва! Не го приемай като забележка, но колегата не е изпипал сайта докрай. Не мога да разбера защо, въпреки че си му личи професионализма и сайта е просто повече от добър, в техническо отношение. Единствено търсачката не работи. Казвам колегата, защото и аз се занимавам с WEB дизайн и правя сайтове. Иначе другата ми страст са автомобилите и в частност Фиат. А сега до автора. Жилото не се сменя трудно, но ако не си го правил, по добре иди в сервиз. За едни 20-30 лева по добре не се цапай.
        Fiat Marea TD100

        Коментар


          #5
          Към GbGzTeaM: Не е необходимо да пишеш толкова много думи - така ограничаваш броя на резултатите. Опитай само с
          ex FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

          Коментар


            #6
            Да, за форума говоря. Но не казвам че колегата който го е изработвал не го е изпипал докрай. Напротив-прави ми впечатление високия професионализъм. Всичко е нагледно и работи повече от добре. Просто само търсачката, в повечето случаи, не индексира правилно. Но мисля че модераторите след като са забелязали тоя факт, ще оправят проблема. И че това не е болка за умиране, защото много са полезни и темите, отбелязани като важни. Там също, е по добре да проверяваме като търсим нещо, преди да се създадава нова тема. Успех.
            Fiat Marea TD100

            Коментар


              #7
              ДАНО СТАНЕ

              Здравей колега, Наскоро и аз имах същият проблем FIAT BRAVO 1.9D.Жилото ми струваше 23лв.Смяната ми отне около 30мин.За по- лесно свалих акумолатора и стойката към него.Това ме улесни повече.После ще го развъртиш от края в който се регулира то е на резба,разкачаш го от скоростната кутия,после лягаш под педала и разкачаш и там.След това с една отверка го избутваш да излезе от купето,защото има един тампон,който,ако не го изкараш не може да сложиш новото жило.След това със старото отиваш до магазина и взимаш ново,защото се оказа,че моето е на 1.8Двигател.После вече като монтираш новото си го регулираш и готово.

              Коментар


                #8
                В сервиз ми го смениха жилото.28 лева и смяната още 20лева....а след 15 мин. каране въобще неможех да сменям скорости-не го били регулирали хубаво жилото вече имам страх от тея сервизи, колеги
                Тря'а напиша нещо тука, нали

                Коментар


                  #9
                  Абе кви са тез "оригинални" жила ве, днеска ми се счупи туй пластмасовото дет се закача на педала.Баси жилата баси чудото, те ми излязоха златни.Как да тръгна на дълъг път с тая кола, кат вече до магазина да ида ме е страх
                  Тря'а напиша нещо тука, нали

                  Коментар


                    #10
                    GbGzTeaM написа:
                    Абе кви са тез "оригинални" жила ве, днеска ми се счупи туй пластмасовото дет се закача на педала.Баси жилата баси чудото, те ми излязоха златни.Как да тръгна на дълъг път с тая кола, кат вече до магазина да ида ме е страх
                    кофти е като си несигурен. Аз имах подобен проблем, но с това ще запали ли или не изчистих сондата и това кофти усещане изчезна. надявам се и ти да намериш изход от своя проблем - успех!
                    FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

                    Коментар


                      #11
                      колега иди при стругар да ти направи пласмасовата част от желязо и си решаваш проблема
                      брава jtd 100 01.

                      Коментар


                        #12
                        stioan80 написа:
                        колега иди при стругар да ти направи пласмасовата част от желязо и си решаваш проблема
                        много вярно, аз си направих една ламаринена планка и си заспа Колега погледни дали са ти го сложили правилно в дупката на купето(под педала) понеже моя небяха и след това скъсах баш жилото, трябва да има един гумен пръстен и да е вкаран хубаво/плътно понеже през него върви жилото и ако не е като свят ще търка на желязото и след 1-2месеца пак си в бокса....Само да отбележа че на мойто съм сменил 3броя, а едното го скъсах на Брянска в 17.30ч, колегите от Габрово ще ме разберат
                        Bravo TD100 98'- това в Гаража
                        Brava TD100 96'- Мир на праха и...
                        Bravo TD100 97'- новата придобивка на брат ми....
                        Какво остана да ви кажа освен "Fiat Diesel Power Forever"

                        Коментар


                          #13
                          Хм... нз нз... септември миналата година бях за смяна на съединител и в сервиза като отвориха колата ми казаха, че само феродовия диск бил за смяна.Смениха го и до миналия месец нямах проблеми никви-съединителя мек сичко си е ОК.И като се скъса жилото отидох в друг сервиз, там ми го смениха с някво "оригинално", съединителя стана супер твърд-майстора каза че тей било добре-демек преди не било добре.Тръгнах си аз и след 20-тина мин. колата ПАК ме остави на пътя, щото оня не бил затегнал там нещо си по жилото...Е, днес като ме дръпнаха да го сменя пак, оня ми вика "къф тоз съединител ве мноо твърд не ти е добре притискателния диск". И за капак на всичко от седмица имам много гаден стържещо-скрибучещ звук от зад вляво (като минавам през неравности се чува).Мислех че е нещо от ауспуха(щото е много ръждясал-зле е ), иии отиам в сервиз за ауспуси, и там ми викат че скрибучело от втулката на носача откъм купето Има ли някой колега в околността да разбира от коли, да дойда да ми я оправи пък аз ще си платя квот трябва Аз в сервиз като отида си вземам колата по-счупена от преди.По проблема-първото жило се беше скъсало, това новото се е счупила пластмасата дето се закача на педала "заради голямото напрежение от неработещия добре притискателен диск"..........Gosho_777 Моята вчера ме остави на (с извинение за думата) Хуйа.Гледай после сеир как едно Пежо 1.1 ме дърпа нагоре
                          Тря'а напиша нещо тука, нали

                          Коментар


                            #14
                            Мисля,че проблема ти е от майсторите.Не ти закачат жилото където трябва.На педала има две възможности да се закача,ако го закачиш по долу-на грешното място се къса жилото,защото рамото става малко и усилието е по-голямо.Това ти го казвам от личен опит от Брава 1,6,стана абсолютно същата работа.Скъса ми се жилото и аз си купих ново,но не го сложих където трябва/на педала/ и ми се счупи пластмасата и взех още едно жило.Като поразгледах по внимателно къде трябва да се закачи всичко стана както трябва,педала си умекна и просто ГЛЕДАЙ внимателно.

                            Коментар


                              #15
                              Колега благодаря ти много.Ей сега отивам да го видя къде го е закачил майстора.
                              Тря'а напиша нещо тука, нали

                              Коментар

                              Working...
                              X