Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за куплунг JTD 105

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за куплунг JTD 105

    Колеги, качих колата на канал да я разгледам отдолу и забелязах зеления куплунг от снимката, който не е включен никъде.Някой да има идея за какво е? За ориентир това горе ляво е горивния филтър. Това което си мисля е, да не би това да е куплунга за датчика за ниво на масло - понеже като дам контакт и ми присветва "щеката" всяка 3-та секунда по 2 пъти за 30 сек., което според книжката означава, че не е вързан датчика."In the case of a sensor short circuit or open circuit, there will be a signal consisting of 2 flashes at a frequencyof 2 Hz, a pause of 2 seconds and 2 flashes at 2 Hz with the cycle repeated 10 times in 30 seconds."А кабелчето се е измъкнало от силно омасления гофрриран шлаух, който се вижда най-долу.
    Прикачени файлове
    FIAT Bravo 1,9 JTD GT

    #2
    Много точно си се ориентирал, браво

    Коментар


      #3
      Значи това е.Ами няма да крия че точно от твой пост ogi се сетих, ето тука:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...t=15Пишеш че след ремонт на алтернатор ти е присветнала, а тя е точно до алтернатора. Въпреки че при теб е светела за ниско ниво, а не за откачен датчик си помислих че това трябва да е, не знам защо.Добре а къде се включва? Не знам накъде да гледам изобщо.
      FIAT Bravo 1,9 JTD GT

      Коментар


        #4
        На картера трябва да видиш навит един датчик, който се пада на такова ниво , че е малко под долният край на щеката - 1-2 см. Там отзад е някъде, но не знам къде точно, наистина!

        Коментар


          #5
          куплунг

          Датчика за който става въпрос на всички модели 1,9ЖТД ли го има?Защото моята БРАВА няма такава индикация.
          Fiat Brava 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            Абе Добчу....да беше се обадил и щех да ти кажа закаво и от какво е куплунга.А и познай къде е липсващата щека...

            Коментар


              #7
              Датчикът за ниво на маслото трябва да го има и да работи във всички модификации на Браво и Брава JTD, без изключение. Според FIAT Bravo/a Service Manual.

              Коментар


                #8
                Е да се обадя ама не се обадих - нещо се отплеснах.А картера ми е без такъв датчик. Не мога да разбера - 2 вида картери ли има за тая кола?На снимката е мястото където щеката влиза в картера.
                Прикачени файлове
                FIAT Bravo 1,9 JTD GT

                Коментар

                Working...
                X