Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чек лампа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чек лампа

    Днес както си карах и забелязах ,че чек лампата пак ми светна.Сега се сещам ,че издух Жи ти дидката на 4200-4500 об./мин.Знам,че трябва да отида на ЛЕКАР ,ама в КНЕЖА са "БОЛ".Въпроса ми е ,че ту светне и карам 300-400км. и пак изгасва,само диагностика ли може да ми КАЖЕ проблема.Просто нямам ходене до по-голям град ,където разполагат със съответната техника и пр.,има ли някой идея защо е така . П.П. Това нещо се повтаря вече 5-6 пъти .????????????? задължителна диагностика ли е,аз имам съмнение за неработещ или за почистване ДЕБИТОМЕР.
    FIAT MAREA WEEKEND 1.9 JTD 2002 81kw ELX 110 катърчета FIAT TEMPRA SX 1.6i.e.cat 1991 тънка пиличка,която не е мирисала бензин от 2005 г.

    #2
    От дебитомер не светва. На мен един единствен път ми светна и светеше докато карах, после като запалих, пак светеше но изгасна след 20 секунди. Проблемът беше Engine Coolant Temperature, каквото и да значи

    Коментар


      #3
      Re: Чек лампа

      ilia.parvanov написа:
      Днес както си карах и забелязах ,че чек лампата пак ми светна.Сега се сещам ,че издух Жи ти дидката на 4200-4500 об./мин.Знам,че трябва да отида на ЛЕКАР ,ама в КНЕЖА са "БОЛ".Въпроса ми е ,че ту светне и карам 300-400км. и пак изгасва,само диагностика ли може да ми КАЖЕ проблема.Просто нямам ходене до по-голям град ,където разполагат със съответната техника и пр.,има ли някой идея защо е така . П.П. Това нещо се повтаря вече 5-6 пъти .????????????? задължителна диагностика ли е,аз имам съмнение за неработещ или за почистване ДЕБИТОМЕР.
      Може да е ЕГР клапана, т.е да заяжда и да трупа грешка.
      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
      FIAT Punto 99' 1.7 TD

      Коментар


        #4
        105 коня jtd-то не свети при грешка за ЕГР, виж за 110 коня не знам. Може да свети при по-новите двигатели. При всички положения обаче, трябва да се закачи на комп за да се види каква е грешката. Ако ще гадаем аз викам APP или грешка за потенциометър на педала на газта
        FIAT Bravo JTD GT '99

        Коментар


          #5
          Мене ми беше светнала поради неизправен термостат.
          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

          Коментар

          Working...
          X