Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колеги моля за съвет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колеги моля за съвет

    Колеги, предлагат ми Фиат Брава 75TD за 2100лв., вчера го огледах и на първо четене има следните проблеми:1) Гърнето явно е спукано някъде, пушекът излиза от задния десен калник, не знам колко струва да се купи ново и да се смени. Освен това пушека е бял, не знам до колко това е нормално за дизел, обяснението беше че му е сипана лоша нафта...2) Отпред колата е подпирана, няма сериозни изкривявания по ламарината, но механизма на предния капак е счупен, и не се затваря... колко струва ремонта и работата?3) Има масло по мотора, не е като да няма, но звучи доста добре. Много ще съм ви благодарен ако ми дадете информация струва ли си покупката, и колко ще ми излязат ремонтите, абе въобще струва ли си за тези пари...И на следващия оглед (ако има такъв) на какво да обърна повече внимание?

    #2
    Белият пушек е кофти признак. Кога пуши бяло - на студен и/или на топъл двигател?

    Коментар


      #3
      "прекрасна" барака...ама за 2100 толкова...имам чуството, че поне 1/2 от цената на закупуване щи иде за ремонти...по-добре 1.6 бензина за тези пари
      Арх. Стаменов &
      Пунто ELX, 1.7 ТД 70

      Коментар


        #4
        Ами аз специално бих прегледал електрониката на МПС-то. Ел. стъкла огледала парно студено топло климатика, фарове ,стопове мигачи и т.н. ако разбира се има всичко това... Бих обърна внимание на хидравлика ако има такава...И ако казват че няма удари колата не е зле да погледнеш фабричната маркировка да стъклата.Другото вече може да се види като се закара на техник и се качи на канал... Това е моето мнение...Но все пак за 2 000 не мисли че ще си вземеш кола в перфектно техническо и козметично състояние...
        Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
        Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

        Коментар


          #5
          Пушека е когато е загряла, за студена не знам , а иначе електрониката и работе, светлини, ел стъкла и т.н. Е стъклата малко трудно слизат, ма не е болка за умиране. А за това с ауспоха и предния капак колко ще ми струва ремонта приблизително?А иначе няма климатик за съжаление...

          Коментар


            #6
            Грънците нови претполагам 200-300 може и повечко 400 само предположение (без нов катализатор доста е скъпичък поне в КРАФТ другъде не съм проверявал цени ... До колкото си спомням за една мареа искаха около 800лв. ) Механизма на капака от някоя морга нямам си и наидея но е от голямо значение как се спазариш...
            Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
            Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

            Коментар


              #7
              Трябва да си намериш ключалката отпред, интересно какъв зор ли е видяла да се счупи, повече от 30лв. не бих дал за ключалка, а и гърне можеш да си намериш по моргите, по принцип гърнетата на дизелите гният много трудно, за разлика от бензин/газ, където се отделя много повече вода при горенето, явно това е ударено отдолу, за да се издъни. И то за 30лв. Прегледай маслото и антифриза, да не би да имат несвойствен вид и огледай откъде тече маслото, то е ясно че ще се сменят гарнитури, но ако е на капака на клапаните е евтино, ако е гарнитура на главата вече става дебело.
              --Старата ръжда любов не хваща!--
              156 sportwagon 1,9 jtd 115
              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

              Коментар


                #8
                И моята е омаслена ама си карам така, нали на щеката не мърда все пак са коли по на 11-12-13год. Колко градуса е навън, питам за пушека да не е от студено....не искам да те обидя но знам ли...
                Bravo TD100 98'- това в Гаража
                Brava TD100 96'- Мир на праха и...
                Bravo TD100 97'- новата придобивка на брат ми....
                Какво остана да ви кажа освен "Fiat Diesel Power Forever"

                Коментар


                  #9
                  за градусите навън не знам колега, ма беше снощи към 21:30, не беше много топло, ма си пушеше...има и нещо друго, парното си духа много добре, но на 2, и по-високи скорусти шуми сякъш перката някъде тропа, на 1 го нама това...

                  Коментар


                    #10
                    petre написа:
                    Пушека е когато е загряла, за студена не знам , а иначе електрониката и работе, светлини, ел стъкла и т.н. Е стъклата малко трудно слизат, ма не е болка за умиране. А за това с ауспоха и предния капак колко ще ми струва ремонта приблизително?А иначе няма климатик за съжаление...
                    Това за пушека на топъл мотор не е добре.Ако е бял дим е неизгоряло гориво,а ако е и леко синкав-масло.Може да са дюзи,помпа,компресия,центровка...Това че нафтата била кофти е търговски трик.Поправимо е но дали ще си готов да купиш и да ремонтираш и да харчиш пари по нея....Ти реши.Освен ако този бял дим не е конденза които се получава в ауспуховата система.Обърни внимание дали има силна(ама силна) миризма на нафта и дали пушека е плътен.Ако е като водна пара рехав не е проблем.
                    AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                    HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                    Kawasaki ER-6n'2012

                    Коментар


                      #11
                      Определено не е твоята кола.Още се поогледай,цените продължават да падат,пък и тоя моторТД75 не ме кефи нещо,слабичък за Бравата ми се струва и не е толкова пъргав,но пък малко по икономичен.

                      Коментар


                        #12
                        Колегата е прав.Поогледай се още малко.
                        AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                        HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                        Kawasaki ER-6n'2012

                        Коментар


                          #13
                          Да, не я купувай. Ще се наложи доста пари да набиеш в нея.

                          Коментар


                            #14
                            Колеги, благодаря за изчерпателните отговори, много ми бяха полезни, ще помисля още малко както казвате дали си струва да се купи, и да се налеят един куп пари в нея. а същевременно ще се оглеждам за нещо друго.

                            Коментар

                            Working...
                            X