колега Дидо Любенов работата на помпата за високо налягане на жтд моторите и едно гнп по един и същ начин ли работят?и кои от двата двигателя(жтд или такъв с гнп)сутрин на студено работи по тихо/шумно
Реклама
Collapse
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Двутактово масло в нафтата
Collapse
X
-
nsn написа:колега Дидо Любенов работата на помпата за високо налягане на жтд моторите и едно гнп по един и същ начин ли работят?и кои от двата двигателя(жтд или такъв с гнп)сутрин на студено работи по тихо/шумноОсновния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Коментар
-
Dido_Lyubenov написа:nsn написа:колега Дидо Любенов работата на помпата за високо налягане на жтд моторите и едно гнп по един и същ начин ли работят?и кои от двата двигателя(жтд или такъв с гнп)сутрин на студено работи по тихо/шумно
Коментар
-
ОплакванеБлокирала помпа СимптомиИзносена втулка на гърбичната шайба Възможни причиниИзползване на неподходящо дизелово гориво Съдържание на вода или твърди частици Използване на бензин (няма смазване) Неправилен монтаж към двигателя или повишени радиални хлабини в мотора ОплакванеБлокирала помпа СимптомиРъжда в помпата Възможни причиниВода в дизеловото горивоFiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP
Коментар
-
Когато оборотите на помпата са по-високи, тъпче повече гориво в рейката. За да не превиши налягането и да я пръсне, регулатора на налягане го коригира. Датчика за налягане е на рейката, а регулатора е на помпата и се управлява от ЕКУ. При ниски обороти, дебита на помпата значително намалява, от друга страна е необходимо по малко гориво да бъде пропуснато през дюзите. За да може дозата на всяка една дюза да бъде коригирана по-точно, се променя налягането в рейла защото по-ниското налягане изисква по-продължително отваряне на дюзата. По този начин с използването на по-голям времеви интервал на отворено състояние на дюзата, грешката при дозиране в проценти е по-малка и се постига по-висока ефективност на управлението, и не се изисква повишаване на бързодействието - времето за реакция на дюзата. По друг начин казано, ако при 300 бара е необходимо дюзата да отвори и впръсква гориво в продължение на примерно 10 милисекунди, а при 1000 бара за същото количество гориво ти е необходима 1 милискунда, като се натрупат грешки от порядъка на 0.5 милисекунди заради това че дюзата има време на реакция 0.25 милисекунди, за преминаване от едното към другото състояние, то в първия случай имаме греша от 5% а във втория от 50% . И да, само един регулатор, механично опеделя налягането в рейката, но се управлява от ЕКУ, а ЕКУ събита информация от няколко датчика за да извърши тази корекция. Също така би трябвало да има механичн предпазен вентил, който да освобождава налягането в рейката, в случай че прмине определена граница. Този предпазен вентил, може да предизвика недостиг на налягане, ако остане отворен по някаква причина, или му бъде променено налягането на което да отваря.Стойностите са примерни, и не са съобразени с действителните ! Целта е да се изясни метода на дозиране и необходимоста от промяна на налягането в рейла според оборотите и натоварването на ДВГ.Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Коментар
-
Най-често повредите са причинени от: вода в горивото; лошо гориво;прекомерна употреба на биогориво; недостатъчна или лоша филтрация на горивото поради използването на некачествен или неподходящ филтър; некачествено извършен предишен ремонт.Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP
Коментар
-
Dido_Lyubenov написа:Когато оборотите на помпата са по-високи, тъпче повече гориво в рейката. За да не превиши налягането и да я пръсне, регулатора на налягане го коригира. Датчика за налягане е на рейката, а регулатора е на помпата и се управлява от ЕКУ. При ниски обороти, дебита на помпата значително намалява, от друга страна е необходимо по малко гориво да бъде пропуснато през дюзите. За да може дозата на всяка една дюза да бъде коригирана по-точно, се променя налягането в рейла защото по-ниското налягане изисква по-продължително отваряне на дюзата. По този начин с използването на по-голям времеви интервал на отворено състояние на дюзата, грешката при дозиране в проценти е по-малка и се постига по-висока ефективност на управлението, и не се изисква повишаване на бързодействието - времето за реакция на дюзата. По друг начин казано, ако при 300 бара е необходимо дюзата да отвори и впръсква гориво в продължение на примерно 10 милисекунди, а при 1000 бара за същото количество гориво ти е необходима 1 милискунда, като се натрупат грешки от порядъка на 0.5 милисекунди заради това че дюзата има време на реакция 0.25 милисекунди, за преминаване от едното към другото състояние, то в първия случай имаме греша от 5% а във втория от 50% . И да, само един регулатор, механично опеделя налягането в рейката, но се управлява от ЕКУ, а ЕКУ събита информация от няколко датчика за да извърши тази корекция. Също така би трябвало да има механичн предпазен вентил, който да освобождава налягането в рейката, в случай че прмине определена граница. Този предпазен вентил, може да предизвика недостиг на налягане, ако остане отворен по някаква причина, или му бъде променено налягането на което да отваря.Стойностите са примерни, и не са съобразени с действителните ! Целта е да се изясни метода на дозиране и необходимоста от промяна на налягането в рейла според оборотите и натоварването на ДВГ.
Коментар
-
Airfan написа:...Имах предвид дали налягането от помпата не е значително повече.nsn написа:ако едно жтд и едно тд100 са спряни едно до друго на -10 и се запалят жтд-то няма да се чува с гаранция та не знам кое е по-тихо според тебе!!!Прикачени файловеОсновния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Коментар
-
FGRC написа:Kакво като е JTD,Ако софтуера на компа е с по голямо предварение за празен ход ще работи по шумно.Няма значение чак толкова TD,TDI или JTD.Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Коментар
-
Всички мотори работят с по-голямо предварение в студа. Като беше -15 сутринта тази зима като паля първите 1-2 секунди чука все едно нещо ще се счупи. Същото наблюдавам и на един от камионите във фирмата, само че той е като на VW помпа дюза, а не комън рейл.Също съм забелязал, че мотори с директно впръскване са по-шумни - отново пример с VW TDI, също и помпа-дюза моторите им и разбира се комън рейл.Тук подкрепям колегата Dido_Lyubenov, че при включен ЕГР е по-тих мотора заради по-малкото кислород в цилиндъра. Така не сгъстява само чист въздух и процеса в цилиндъра е различен. Не съм съгласен обаче за пушенето - с включен ЕГР видимият пушек на място е повече, но се разсейва бързо, не е плътен. Особено се забелязва при студено време и влажен въздух - сутришна мъгла, или вали мокър сняг например.Друго, което съм забелязал е че 16 клапанов мотор е по-тих от 8 клапанов въпреки че и на двата им е изолиран ЕГР-а.Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше
Коментар
-
ilko-gd написа:Всички мотори работят с по-голямо предварение в студа. Като беше -15 сутринта тази зима като паля първите 1-2 секунди чука все едно нещо ще се счупи. Същото наблюдавам и на един от камионите във фирмата, само че той е като на VW помпа дюза, а не комън рейл.Също съм забелязал, че мотори с директно впръскване са по-шумни - отново пример с VW TDI, също и помпа-дюза моторите им и разбира се комън рейл.Тук подкрепям колегата Dido_Lyubenov, че при включен ЕГР е по-тих мотора заради по-малкото кислород в цилиндъра. Така не сгъстява само чист въздух и процеса в цилиндъра е различен. Не съм съгласен обаче за пушенето - с включен ЕГР видимият пушек на място е повече, но се разсейва бързо, не е плътен. Особено се забелязва при студено време и влажен въздух - сутришна мъгла, или вали мокър сняг например.Друго, което съм забелязал е че 16 клапанов мотор е по-тих от 8 клапанов въпреки че и на двата им е изолиран ЕГР-а.Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.
Коментар
-
Да и аз предполагам, че този "пушек" е точно конденз, защото го наблюдавам само при студено време. Има го при всички дизели, които наблюдавам - от такива с редова помпа до комън рейл и помпа-дюза. След няколко седмици като се стопли няма да го има. Наистина се влияе от ЕГР-а - при работещ такъв е повече.При комън рейл не съм видял сажди по снега след продължителна работа на празен ход сутрин независимо дали е включен или не ЕГР-а. При теб според мен след като стана ясно, че единственото електрическо нещо по помпата е авансаторният клапан и той променя само аванса, но не и количеството гориво мога да направя предположение без да съм сигурен че е така разбира се. По-малкото сажди при работещ дебитомер и ЕГР според мен идват от по-пълното изгаряне при определен аванс, който се определя по-точно с дебитомер и ЕГР отколкото без тях.Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше
Коментар
Реклама
Collapse
Коментар