Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какви са признаците на прецакана дюза?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какви са признаците на прецакана дюза?

    Имам нафта около 2ри цилиндър, но не е от тръбичките идващи от помпата а по надолу.Колата пали нормално но прекъсва от време на време и постоянно вкарва въздух най вероятно от въпростното място.Та дали е дюза
    Bravo TD_100 GT

    #2
    Виж тази тема, ако си я пропуснал, може да е подобен проблема. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=37546ред.: Колега, моля да ме извиниш, не съм обърнал внимание че двигателят ти не е JTD. Тази тема вероятно няма нищо общо с твоя случай!

    Коментар


      #3
      Разгледах я колега, но със сигурност не е маркучи при работещ двигател видях мехурчета излизащи от самото гнездо.То там има нещо като голяма гайка обаче как се бърка там да се затегне.... идея си нямами дали пак не е спукано нещо
      Bravo TD_100 GT

      Коментар


        #4
        Много е важно да забележиш от къде точно излизат мехурчета.Всъшност щом са мехурчета би трябвало да са между корпуса на дюзата и гнездото и в главата.Тогава това което виждаш е от пропуск на компресия.За да се спре трябва да се извади дюзата и да се подмени подложната шайба от долу и пак да се навие дюзата.Това е лекия вариант.Не стягайдушмански.Другото което може да се случило е да тече нафта между двата корпуса на дюзата.Втози случай са сваля дюзата и се разглобява,подменя се уплътнителния конус след това се сглобява и проверява на стен ,и чак тогава се монтира обратно като се сменя задължително подложната шайба под дюзата.Необходимите инструменти са специални Като например много дълбока чаша 27 мм. , или пригоден за целта тръбен ключ 27 мм. за вадене на дюзите. Успех!!!

        Коментар


          #5
          Мерси явно пак ще ме увътри тая кола...А проблем ли е да се кара с въздух в системата?Има ли вероатност да се прецака нещо?
          Bravo TD_100 GT

          Коментар


            #6
            Тези мехурчета за които говориш не са въздух в ситемата,а компресия от цилиндъра(най-вероятно).Ако имаш въздух в системата тази помпа ще ти създава много ядове с паленето и т.н.

            Коментар


              #7
              Днес ходих до сервиза където мия правеха издухаха нафтата от втория цилиндър и ме накараха да я карам със шише директно към помпата.И нямаше никакви проблеми никакво придърпване.И затова ми казаха че е от въздух, но пак нямам проблеми с паленето
              Bravo TD_100 GT

              Коментар

              Working...
              X