Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем: виене отпред в дясно (Punto MK2 1.9 JTD)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем: виене отпред в дясно (Punto MK2 1.9 JTD)

    Забелязвам едно много неприятно виене (не е много точно) отпред в дясно (някъде около ремъците), сутрин на студен двигател.Интересното е че като позагрее малко или работа на празен ход няколко минутки утихва, при загрял двигател се чува също, но трябва да клекнеш до предня дасна гума за да го чуеш. Ремъците и всички ролки сменени преди 2000км.Според мен ако е водна помпа ще вие на умряло и то постоянно.Ролка..... не ми се вярва взех хубави, защото съм наясно че евтиното излиза скъпо после...Имам съмнения че пистовия ремък може да се е отпуснал леко.Нека някой да сподели наблюдения ако се е сблъсквал с този проблем?

    #2
    Ми полей малко вода върху ремъка и ще разбереш. Иначе има и спрейове за тая цел.
    Fiat Marea TD100

    Коментар


      #3
      iuly_vn написа:
      Ми полей малко вода върху ремъка и ще разбереш. Иначе има и спрейове за тая цел.
      Искаш да кажеш че може да е от ремъка цялата тази работа?

      Коментар


        #4
        Аз досега щях да съм слязал до колата и да съм полял ремъка. Поне веднага ще разбереш дали е от него
        Fiat Marea TD100

        Коментар


          #5
          Проблема решен, обтяжна ролка.Въпросната ролка беше само тя ментака, защото от магазина където пазарувах е нямаха налична, а колата ми беше разглобена.Старото капаче на ролката не стана на това на ментака, в следствие от снега и водата тези месеци ролката си отиде...

          Коментар


            #6
            Дано да е така. Иначе доколкото имах същия проблем се уверих че тия обтяжни ролки са от голямо значение. Говоря за силата на пружината и най-вече. При по слаба пружина ремъка си вие и е нужен по малък размер такъв. Не ти го пожелавам но ако просвири пак, имай го в предвид. Аз сега съм с размер на ремъка 1833 и нямам проблеми. Стария бе 1838 и на 4000 км просвири.
            Fiat Marea TD100

            Коментар


              #7
              iuly_vn написа:
              Дано да е така. Иначе доколкото имах същия проблем се уверих че тия обтяжни ролки са от голямо значение. Говоря за силата на пружината и най-вече. При по слаба пружина ремъка си вие и е нужен по малък размер такъв. Не ти го пожелавам но ако просвири пак, имай го в предвид. Аз сега съм с размер на ремъка 1833 и нямам проблеми. Стария бе 1838 и на 4000 км просвири.
              Ще го имам предвид колега, ако просвири отново ще го сменя и него.

              Коментар


                #8
                Продължава да вие и то само сутрин в студа, след 3-5мин. работа на празен ход изчезва и мотора мърка.Свалях отново ремъка, ролките са перфектни.Все си мисля че може да е от генератора, при първоначален старт да го зарежда максимално (следствие се натоварва и издава този неприятен звук като на разбит лагер).Сутринта мерих напрежението на акумулатора 12.3V след първоначален старт зареждаше 14.2V на загрял мотор заряда е към 14.2 - 14.3V.

                Коментар

                Working...
                X