Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъсан алтернаторен ремък

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скъсан алтернаторен ремък

    Днес ми се случи това. Смених го. Но в сервиза казаха, че скъсването е в следствие на счупена обтяжна ролка. Било останало само лагерчето. Счупенето е една пластмасова джаджа. Показаха я на схемата (означено с Т, ако това говори нещо), когато гледахме в каталога, за да я поръчаме. Смених само нея. Но не и обтяжната ролка. Казаха, че не е проблем. Въпросите ми са:1. Така ли е? Ще имам ли проблеми заради това, че съм сменил само пластамсовата част, а не целия обтяжен механизъм?2. Каква причина моге да има, за да се счупи това нещо? По принцип задължително ли е да се сменят тези ролки, когато се прави техническо обслужване. При смяна на ангренажния ремък е ясно, че се сменят и ролките задължително, но дали и тук е така? Досега не съм сменял каквото и да е било по ремъци, ролки на колата, още не му е времето. Но ето каквоп стана сега. Защото, ако не е задължително да се сменят ролките на алтернаторния ремък, то явно му е дошло времето просто, нищо притеснително. Колата има климатик. И е пунто 1.9 JTD.Мерси на отговорилите.А и на прочелите това. :D

    #2
    И нова ролка може да се счупи, а стара пък може да изкара двоен пробег, няма гаранция. За да намалим вероятността да се чупят разни консумативни части е хубаво да ги подменяме своевременно. Щом сте преценили, че лагерчето ще кара и сте сменили само пластмасата - няма лошо, но реално никой не може да предвиди колко точно ще кара, може да е само 2 000 км. и да блокира. Все пак, който предпочита да е сигурен що годе във старата си кола би сменил всички ролки и ремъци. Причината да се счупи пластмасата е в стареене на матрияла нищо притеснително
    TD_100, че е кръгло число.

    Коментар


      #3
      Колега, тази ролка може да се е счупила по влияние на лагера - ако не лагерува добре може да загрява доста и пластмасата да се е деформирала/нагряла и да се е счупила.

      Коментар


        #4
        Според монтьорите, сложили новия ремък, лагерът е добре. То ще си покаже. В най-лошия случай пак ще сменя ремък, но този път с лагер, ако пак стане същото. И ще споменавам не с хубаво съответните "майстори".... Надявам се проблем да няма. Мерси за мненията.Чао

        Коментар

        Working...
        X