Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

JTD 105 проблем......

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    JTD 105 проблем......

    Здравейте колеги Имам Фиат Мареа Weekend 2000 година 1.9 JTD 105 коня от 1 месец. Доволен съм от вървенето,има обаче един проблем-както си карам на която и да е предавка колата изведнъж забива и едновременно с това светка лампичката за дюзата,но като настъпя гаста си поема,докато не задържа на една газ. Тогава започва едно сецане и колата сама поема и забива без да движа крака върху газта. Това трае докато не спра. След като изгася мотора и го стартирам наново всичко е ок,докато отново не светне лампата за дюзата. И това се случва предимно при топъл двигател...Ако някой знае нещо,моля да пише.Благодаря ви предварително!!!Поздрави
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
    Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

    #2
    Колега, най-добре виж на диагностика каква грешка се е записала. Иначе само ще гадаем какво е.
    FIAT Bravo JTD GT '99

    Коментар


      #3
      Благодаря колега и на мен така ми казаха,но реших да попитам!Поздрави
      Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
      Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

      Коментар


        #4
        Кажи после каква е била грешката. Лично аз си мисля за egr или пък датчик за позицията на педала на газта.
        FIAT Bravo JTD GT '99

        Коментар


          #5
          Е щом си започнал, ще хвърля и аз малко бобец... регулатор на високото налягане Yellow_Flash_Colorz_PDT_07

          Коментар


            #6
            колеги въпросът се решиии. Ходих на диагностика-казаха ми че бил датчика за положението на педала на гаста (добре че не им позволих да го сменят) Намерих сам каде се намира тоз датчик и се посъветвах с колегата hadjov.Той ми каза първо да погледна под барчето имало 6 щитов куплунг да го разделя на мъжка и женска и да го зачистя.,често ставали такива проблемчета с него. Направих всичко това и готово,вече няма и спомен от проблемчето което ми създаваше.Надявам се да помогна и на други, а на колегата hadjov i на всички едно голямо БЛАГОДАРЯ!Спестих си смяна на датчик и кво ли още не а то било профилактика само
            Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
            Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

            Коментар


              #7
              барче=жабкаОтивам и аз да я свърша тази работа, само че ще го замеря, че ме интересуват стойностите.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                да жабка
                Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
                Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

                Коментар


                  #9
                  Колега, поздравления, че си решил проблема, но само да ти кажа че от година има няколко такива теми във форума. Ползвайте търсачката колеги Спестява доста чудене понякога.
                  FIAT Bravo JTD GT '99

                  Коментар

                  Working...
                  X