Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

от скоро имам нов зук от мотора, и ми изчезва маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    от скоро имам нов зук от мотора, и ми изчезва маслото

    Проблема е следия, първо колата каточели невърви като преди, и когато не е на скорост като я форсирам звука си е нейнич, няма нищо необичайно, но като е наскорост имам чуството че имам дупка в генерацията, маслата съм ги сменил преди 1 2 седмици, моторното е полусинтетина селения , а тва на скоростите е синтетика , нз ква марка, а звука го имам от 3 дни. Съединитела ми е нов на 15 хилчди, не е мъчен с въртене на гуми и си отделя нормално и педала нерита.Може ли катализатора да се е запушил и като е на скорост гоненето на газовете да е по затруднено и за това да получавам тая аномалия благодаря.Послепос: и друг проблемПонякога сутрин като дам на контакт и ми отчита че имам малко масло преди да запаля, вадя пръчката и в дейстителност е малко,на другата сутрин ми отчита че е пълен картера, вадя пръчката, и да маслото е на макс това немога да си го обесня каде застоява маслото
    мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

    #2
    Re: от скоро имам нов зук от мотора, и ми изчезва маслото

    AthlonXP написа:
    Проблема е следия, първо колата каточели невърви като преди, и когато не е на скорост като я форсирам звука си е нейнич, няма нищо необичайно, но като е наскорост имам чуството че имам дупка в генерацията, маслата съм ги сменил преди 1 2 седмици, моторното е полусинтетина селения , а тва на скоростите е синтетика , нз ква марка, а звука го имам от 3 дни. Съединитела ми е нов на 15 хилчди, не е мъчен с въртене на гуми и си отделя нормално и педала нерита.Може ли катализатора да се е запушил и като е на скорост гоненето на газовете да е по затруднено и за това да получавам тая аномалия благодаря.Послепос: и друг проблемПонякога сутрин като дам на контакт и ми отчита че имам малко масло преди да запаля, вадя пръчката и в дейстителност е малко,на другата сутрин ми отчита че е пълен картера, вадя пръчката, и да маслото е на макс това немога да си го обесня каде застоява маслото
    ами ако спираш на баир е нормално веднъж щеката да е омазана а веднъж почти суха...чак да ти светва че ти е малко маслото не е нормално вече ама...а сега се зачетох как преди да запалиш ти дава че имаш малко масло!? Имаш в предвид че като дадеш контакт преди да запалиш постоянно ти свети лампичката за маслото ли?! това си е нормално да е така а като запалиш да изгасне ако е така всичко е ОК караш и си свиркаш.
    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

    Коментар


      #3
      Ако е запушен катализатора няма да върви добре колата - така ли е?Каква точно полусинтетика сте сипали? Понякога сутрин като дам на контакт и ми отчита че имам малко масло преди да запаля - Как става това отчитане?
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        ми нали има малко дисплейче което отмерва километрите(нещи като борд комп) и сутрин излизат едни чертички и над тях квадрадчета, те отмерват маслото в картера, колата я спирам всеки ден на едно и също място и всяка сутрин различно отчита и мониторчето и пръчката а маслото е SELENIA с такова казаха, че трябва да го карам, така си и пише огроре на капачката на мотора.
        мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

        Коментар


          #5
          А лампата за налягането на маслото за различно време ли гасне, при различните нива на маслото?
          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

          Коментар


            #6
            Ами не съм обърнал внимание дали гасне по бързо или по бавно, но гасне почти на мига в който мотора заработва.Масления филтър може ли да е проблем ?
            мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

            Коментар


              #7
              AthlonXP написа:
              Ами не съм обърнал внимание дали гасне по бързо или по бавно, но гасне почти на мига в който мотора заработва.Масления филтър може ли да е проблем ?
              Точно за него си мислих! Веднъж остава пълен, веднъж се изпразва. Но ако това е така, то вие карате с по-малко масло от необходимото. Т.е. когато мерите ниското ниво, то е действителното, при пълен филтър. Пробвайте с друг филтър ако не ви е проблем!
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                Явно ще се наловжи да го сменя пак, ще го купя от друг магазин.Утре ще го сменя, другиден сутринта ще кажа резултата Звука се оказа от скусана мека връзка, и като е на скорост и дам газ мотора се накланя и се отваря дупката
                мненията и ГЪЗовете много си приличат - всеки го има ама не винаги е уместно да го показва

                Коментар

                Working...
                X