Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с датчика на ротора на помпа Лукас /идея за проблема

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с датчика на ротора на помпа Лукас /идея за проблема

    Здравейте.След диагностика вчера, ми казаха, че е излезнала грешка за проблем с датчика на ротора на помпата ми Лукас.Сега си обеснявам факта с проблема, за който Ви казах - а именно тракането, губенето на обороти и светене лампичката за проблем в двигателя.При рестарт се оправя.Незнам изобщо какво да правя.Бихте ли ми препоръчали сервиз в Пловдив, в който ще могат да сменят въпросният датчик?И колко според Вас може да струва процедурата? - за да видя дали съм готов финансово за това.Темата е спешна, защото доколкото разбрах това е проблем, който с времето се задълбочава и идва момента, в който изобщо не можеш колата си.Именно за това искам възможно най-бързо да го разреша.Благодаря за помощта!

    #2
    Имаш късмет че си от Пловдив.Прескочи до този сервиз,много го хвалят особено за Лукас.Точен адрес не мога да дам защото не го знам.Ако ходиш до там сподели впечатления Цени и т.н.търси в Пловдив фирма Авел Бош Милчо Георгиевбул Куленско шосе до Топливо, Субару, завод Рекорд
    И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

    Коментар


      #3
      Кой е този датчик?Ако е авансатора не болка за умиране.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        A намерих имат и сайт.http://www.avel-trade.com/contacts.php
        И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

        Коментар


          #5
          Tornado написа:
          Кой е този датчик?Ако е авансатора не болка за умиране.
          Според мен е точно авансатор клапана !
          Fiat Marea / 1.9 TD 100 / Weekend
          Škoda Fabia / 1.9 TDI /

          Коментар


            #6
            Re: Проблем с датчика на ротора на помпа Лукас /СПЕШНО/

            coolboy написа:
            Здравейте.След диагностика вчера, ми казаха, че е излезнала грешка за проблем с датчика на ротора на помпата ми Лукас.................................
            Kaто споменаваш помпа Лукас,вероятно става въпрос за ТД100.Но точно такъв датчик не знам да има на тази помпа.Като не разглеждаме shut-off-клапана,на помпата имаш още две неща.Timing-клапана/у нас го наричат авансатор/ и fuel quantity adjuster sensor или датчика за количеството регулирано гориво.Вероятно става въпрос за него.Този датчик може да го намериш само в Лукас-сервизите и най вероятно от някоя стара дефектирала помпа.

            Коментар


              #7
              Страшно благодаря за оказаната помощ и дадения адрес за сервиза в Пловдив.Ако имате още предложения за сервизи за Лукас в Пловдив ги очаквам.Незнам точно къде е проблема в помпата, понеже в един сервиз ми я качиха на диагностика и е излезнало само, че има проблем с "Датчика на ротора на помпата" А помпата е Лукас, но не могат нищо повече да ми кажат, понеже не работят с помпи Лукас.Колко пари ще ми излезне подмяната на датчик в тази помпа?Поне приблизително50-200 лв.200-1000 лв1000-3000 лв?Мерси

              Коментар


                #8
                Ми приятелю веднъж на едно момче му се скапа помпата на опел астра тя също беше лукас,казали му бяха че в софия ше му я оправят,но за по голяма сигурност ние отидохме до Солун в Гърция.Там намерихме един Бош сервиз.Мисля че неговия проблем беше в някаква платка и датчик-не съм много сигурен.Оставихме я за една седмица и след като отидохме да си я вземе цената беше 700 евро.От тогава до сега работи без грешка.М казвам ти да си заделиш доста парички не искам да те плаша,при тебе може и да е по различно.Успех.
                каквото е били,то е и сега,и каквото пак ще бъде вече е било...

                Коментар


                  #9
                  Няма ли откъде да се намери схема на устройство на тия помпи. Така като се знаят къде са тия датчици, все ще се измисли и някой стар майстор на дизели който да го смени после.
                  Fiat Marea TD100

                  Коментар


                    #10
                    Аз пък си мисля че не става въпрос за ТД 100 ,тъй като там няма такъв датчик.Колегата не е споменал за каква кола става въпрос и тъй като не ми се гадае мисля че е или Пунто 1.9Д или Браво ,Брава1.9Д.Ако не ме лъже паметта в тези модели е монтирана EPIC на Lucas.Адреса който ти беше посочен за Пловдив е правилното място за теб,само че там като всеки голям сервиз вземат и хубави пари.В твоя случай ще са над 500 лв.

                    Коментар


                      #11
                      Има и някакъв човек който сменя самата помпа.Маха Лукаса и слага Бош(това за мерцедес)при Фиат не знам дали ще стане.Ако има колегата итерес мога да се поразровя и да намеря контакти.Знам само че е от Елин Пелин(май).
                      И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                      Коментар


                        #12
                        Ако помпата е EPIC , замяната е възможна само и единствено с механична,като трябва Помпа,и други + добра настройка и в крайна сметка по-шумна и по-лакома кола а парите за присаждането пак същите както да се ремонтира неговата.

                        Коментар


                          #13
                          До колкото знам Бош са доста по шумни но ако се центрова както трябва просто дава смешен разход.А за смяната е инвидуално за всяка марка кола.
                          И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                          Коментар


                            #14
                            Приятелю,не на мен,аз съм ги правил тези присаждания с ей тия две ръце.Не мога да премахна миризмата на нафта от ръцете си.Аз също мога да го направя,и то по настояване на клента,но ако ме пита някой веднага ще отсека че не си заслужава!Това е все едно на jtd да махнеш помпата и дюзите и на тяхно место да сложиш механична ГНП и обикновени дюзи.Мисля че няма нужда повече да я разтягаме тази тема.

                            Коментар


                              #15
                              Искаш да кажеш че Помпа Лукас е по добра от помпа Бош така ли?
                              И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

                              Коментар

                              Working...
                              X