Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунтото не влиза в оптимална температура???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунтото не влиза в оптимална температура???

    Колеги тези дни покрай по-ниските температури осетих, че колата грам не загрява! Нито парното може да ме стопли, нито двигатела се загрява. Снощи след малко фиести по Бистица и около 60 км в пълна ръчка на колата спрях и си лепнах директно ръката на цилиндровата глава. Ефекта беше повече от кофти. Дори не ме опари подяволите. Направо се плаша. Кажете някой съвет от какво става така и дали да не и сложа едина балатум пред радиатора за да не се преохлажда. И ми вдигна доста разхода към 11/100 и нагоре.
    CSI in the CAR !!!
    Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


    ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

    #2
    Re: Пунтото не влиза в оптимална температура???

    mancuzo написа:
    Колеги тези дни покрай по-ниските температури осетих, че колата грам не загрява! Нито парното може да ме стопли, нито двигатела се загрява. Снощи след малко фиести по Бистица и около 60 км в пълна ръчка на колата спрях и си лепнах директно ръката на цилиндровата глава. Ефекта беше повече от кофти. Дори не ме опари подяволите. Направо се плаша. Кажете някой съвет от какво става така и дали да не и сложа едина балатум пред радиатора за да не се преохлажда. И ми вдигна доста разхода към 11/100 и нагоре.
    Термостата не ти затваря плътно големия кръг като при мен и се охлажда постоянно течността, а с нея и двигателя!Най-вероятно си за смяна на термостат
    НЕ КЛИКВАЙ ТУК!
    И ЗА НИЩО НА СВЕТА НЕ КЛИКВАЙ ТУК!!!

    Codename: ФИЧО

    Коментар


      #3
      Re: Пунтото не влиза в оптимална температура???

      KbH40 написа:
      mancuzo написа:
      Колеги тези дни покрай по-ниските температури осетих, че колата грам не загрява! Нито парното може да ме стопли, нито двигатела се загрява. Снощи след малко фиести по Бистица и около 60 км в пълна ръчка на колата спрях и си лепнах директно ръката на цилиндровата глава. Ефекта беше повече от кофти. Дори не ме опари подяволите. Направо се плаша. Кажете някой съвет от какво става така и дали да не и сложа едина балатум пред радиатора за да не се преохлажда. И ми вдигна доста разхода към 11/100 и нагоре.
      Термостата не ти затваря плътно големия кръг като при мен и се охлажда постоянно течността, а с нея и двигателя!Най-вероятно си за смяна на термостат
      Силно се надявах да не е така. 90 лв за термостат без труда ми е непосилно в момента. Ако и сложа некъв картон пред радиатора мога ли да си карам известно време без да има DAMAGE по ДВГ?
      CSI in the CAR !!!
      Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


      ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

      Коментар


        #4
        Слагай смело картони и си наблюдавай температурния датчик. Аз съм закрил 80% от радиатора и си загрява супер до оптимална температура.
        www.CarProfi-BG.com
        Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
        Зареждане и ремонт на автоклиматици.
        Най-атрактивните цени в София!

        Коментар


          #5
          Колега до къде точно загрява на датчика...до първото отделение преди средата ли !?!П.п.: Има варианти с термостат от Рено 5-чка ,но незнам дали става за пунто !!!
          Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
          Fiat Punto 1.2 16v LPG

          Коментар


            #6
            Този термостат (90лв.) не е ли много скъп? Преди седмица ми сменяха термостата на Витара-та - 40лв. + 20лв. труд. Да се има в предвид и че двигателя 2.0 TDi на Витара в същност е на Мазда.
            Fiat Grande Punto 1.2 8V 08'
            Suzuki Vitara 2.0TDi 97' (продадена на далече)
            Fiat Punto II 1.2 8V 00'
            ВАЗ 2101 /Жигула/ 78' (в пенсия)

            Коментар


              #7
              Слагай картон да закрива 2/3 от радиатора- така хе м ще ти загрява, хем няма да прегрява никога- това е панацеята за италиянките за зимата - тия ала- бала със смяна на скъпи термостати го забрави- на италиянките термостатите са изчислени лятото да е добре на жегите, иначе зимата хичги няма- една седмица ще ти държи температура и после ще осъзнаеш че си дал 100 лв. на тоя дето духа- един картон за зимата на 2/3 от радиатора ти решава проблема.
              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

              Коментар


                #8
                Благодаря за мненията, оценявам го. Нямам темп.датчик и немога да я следя как загрява. Мога само да установя че нямам парно и след 60 км пробег. Също така като си лепна ръката на двг немога да се опаря Сложих картон м/у бронята и радиатора с около 90% закриване и сега имам малко положителен резултат, но пак супер слабо загрява.
                CSI in the CAR !!!
                Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


                ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

                Коментар


                  #9
                  mancuzo написа:
                  ...
                  Абе колега, я поразпитай по-подробно за цените на термостатите. Аз моя го смених преди 2 седмици. Френски термостат за моя двигател 2.4 - 88.70 лв. Работи чудесно, стрелката е залепена за средата. Смених и на баща ми термостата със същата марка (колата му е Brava 1.9 JTD) - 56.70 лв.Ти за твоето Пунто какви 90 лева са ти казали . Предполагам ти предлагат термостат Behr оригинален, но той е най-скъпия. Потърси Vernet от Евро 07. Работата да ти е 30 лева, да речем. Сигурен съм, че за 80-90 лева могат да се вместят и работата и труда
                  She was only a whisky maker but he loved her still.

                  Коментар


                    #10
                    http://www.axm-auto.com/ Тук се орентирайте за цените не са по различни от всеки магазин а за термостатите на някой фиати цените наистина са солени
                    Punto MK2 1.9 JTD

                    Коментар


                      #11
                      gantcho написа:
                      mancuzo написа:
                      ...
                      Абе колега, я поразпитай по-подробно за цените на термостатите. Аз моя го смених преди 2 седмици. Френски термостат за моя двигател 2.4 - 88.70 лв. Работи чудесно, стрелката е залепена за средата. Смених и на баща ми термостата със същата марка (колата му е Brava 1.9 JTD) - 56.70 лв.Ти за твоето Пунто какви 90 лева са ти казали . Предполагам ти предлагат термостат Behr оригинален, но той е най-скъпия. Потърси Vernet от Евро 07. Работата да ти е 30 лева, да речем. Сигурен съм, че за 80-90 лева могат да се вместят и работата и труда
                      Това видях в нета. >
                      Прикачени файлове
                      CSI in the CAR !!!
                      Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


                      ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

                      Коментар


                        #12
                        Е това е да !!!
                        Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                        Fiat Punto 1.2 16v LPG

                        Коментар


                          #13
                          Много странно Ще излезе, че твоят термостат е по-скъп от моя, което е просто абсурд
                          She was only a whisky maker but he loved her still.

                          Коментар


                            #14
                            gantcho написа:
                            Много странно Ще излезе, че твоят термостат е по-скъп от моя, което е просто абсурд
                            Абсурдно, но факт. Кола 95 година с такава цена на термостата е пълна ши*ания. Уш ФИАТКИТЕ били евтини на потдръжка. Да бе да. Взех си Фиат и яко ме е ЯД. Карета по 79лв броиката маншоните и те по 30 кинта комплекта и амартесори 2 бр 160 и като добавиме за маистор една извънземна сума и по добре да си бех купил ОПЕЛ да му е** Маи***АААА
                            CSI in the CAR !!!
                            Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


                            ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

                            Коментар


                              #15
                              Е колега за "ОРЕЛ"-а кат набийшшш 200-300 лева за ламаринииее ....по-голем Х.й си е май ?!!? Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
                              Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                              Fiat Punto 1.2 16v LPG

                              Коментар

                              Working...
                              X