Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с вода в системата...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с вода в системата...

    Привет колеги,имам следният проблем, първо да спомена, че колата е Браво 1.9 JTD. Колата си работеше нормално, докато една сутрин, както обикновено слизам да я паля и 2 мин след запалване, промени оборотите и изгасна. От тогава няма палене... забелязах, че ми светна датчика за вода в горивният филтър. Веднага отидох на сервиз да изкараме водата от филтъра, в последствие се оказа, че има доста вода, при това заредих последните 2 резервоара от Еко кинитрон, последният преди Кулата, тъй като пътувах за Гърция. Започнахме ръчно да изпомпваме горивото от резервоара... изтече към 7-8 литра нафта и над литър вода в нея... След което долях 20 литра нафта, добавка за разграждане на водата, по указания и пробвам да запаля. Никакъв шанс все още, спрях да опитвам тъй като явно има вода в цялата система. Ще бъда благодарен ако някой сподели дали е срещал същият проблем, евентуални предположения и решения... Ако имате някакви въпроси ще доуточнявам.

    #2
    Приятелю,направи всичко възможно да отстраниш тази вода от системата защото ще патиш много. Какво имам в предвид? За да ти угасне колата от вода значи е тя е минала през помпата и рейката и е попаднала в дюзите . Това което се впръсква съответно е вода а тя не гори и затова е угаснала.Обаче тя се намира в дюзите при разпръсквачите,там е забранено да попада вода или по точно да престоява.Това което те съветвам да направиш е да си смениш горивния филтър,след което разхлаби тръбичките на дюзите и върти да видиш какво излиза от рейката към дюзите вода или само нафта.И след това се моли да изгони нафтата водата от дюзите та да може някак си да запали.Желая ти успех и дано се разминеш леко!

    Коментар

    Working...
    X