Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тече масло Браво 1.9тд 75

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тече масло Браво 1.9тд 75

    Здраевеите колеги. От една седмица забелязвам че остават петна масло.Един приятел с Алфа ми каза че е от семеринга на коляновия вал и че не било проблем...(а покраи празниците няма да мога да отделя парички за ремонти) и вапроса ми е мога ли да карам така или ще триабва да я оставам в "БОКСА" и колко би ми струвало

    #2
    Колега виждам че не си особено в час,без да се засягаш.Семеринга на коляновия вал се сменя трудно а ти даже и не си упоменал кой от двата ,за задния се сваля скоростна кутия,за предния се разкача всичко по ангренажа.Масло може да тече и от семеринга на разпределителния вал или привода на вакум помпата,капака на клапаните.Капките масло може да са от скоростната кутия,хидравликата.Трябва си преглед за да се разбере какво и от къде тече,а като се разбере,наливай и карай.Един литър масло е над 10лв. за литър така че си направи аритметиката колко пъти ще платиш цената на семеринга преди да го смениш,той е около 10лв, без цената за труд.

    Коментар


      #3
      мерси колега не се обиждам Ще я закарам на "чичо доктор" да знам за какво става въпрос.

      Коментар


        #4
        Здравеите колеги.Днеска отидох на сервиз...и диагнозата беше семеринг на коляновиа вал,и трябвало да се разглоби цялата кола даите съвет мога ли да карам така или ..... и ако може някои да ми каже какво представлява този семеринг...Предварително благодаря

        Коментар


          #5
          Съвсем образно казано - семеринга представлява едно гумено кръгче!

          Коментар


            #6
            Не естрашно аз съм сменял точно на тд75 . Сваля се само шайбата на ангренажа и после центровка на ново. Взеха ми 50лв. Колкото за смяна на ремъка.
            fiat Brava 1,9TD 75 -октомври 1998

            Коментар


              #7
              колега не е от страната на ангренажа а от страната на скоростната кутия

              Коментар


                #8
                Карай така докато дойде време за смяна на съединител.
                fiat Brava 1,9TD 75 -октомври 1998

                Коментар

                Working...
                X