Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

STILO JTD 115 губи мощност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    STILO JTD 115 губи мощност

    Здравейте колеги. Отново имам нужда от помощ.Както личи от заглавието стилото ми губи мощност за по 2-3 секунди.До сега ми се е случвало 3-4 пъти, колата работи,но като поискам да потегля няма мощност да тръгне и това за няколко секунди. След това изведнъж всичко се оправя и колата върви без никакъви проблеми.През пролетта сенях датчика на коляновия вал и си мисля дали сега не е дошъл реда на датчика на разпределителния вал.Понеже вече знам,че има и такъв датчик.И така помагайте ако знаете нещо.
    FIAT Stilo 1.9 Jtd

    #2
    Звучи като проблемно egr, ама спецовете да кажат.
    FIAT Bravo JTD GT '99

    Коментар


      #3
      Здравей Колега ... 90% съм сигурен, че проблема е в ЕГР клапана, в добрия случай се е запушил, а в лошия му се епрецакала механиката ...Но няма нужда от притеснения, този клапан е за екологията ... Та ако се е прецакал ти предлагамда го изолираш и колата няма да има проблеми с работата на двг-я ...Ако се е запушил в сервиз на Fiat ще ти го свалят и изчистят, ако на теб не ти се занимава ...Но това не е гаранция, че ще се оправи ако се е прецакала механиката ...Затова решението е да се изолира ...
      Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

      Коментар


        #4
        Какъв е този ЕГР клапан,каква роля играе и най-важното къде се намира?
        FIAT Stilo 1.9 Jtd

        Коментар


          #5
          cekop написа:
          Какъв е този ЕГР клапан,каква роля играе и най-важното къде се намира?
          Или търси в нашия форум или чети тук:http://www.diesel-club.com/forum/vie....php?f=16&t=14
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Същото го правеше Мареата на баща ми (JTD 110) - губи мощност когато си поиска и се оправя сама. Чистенето на ЕГР-а помогна наполовина - правеше го по-рядко. Нов дебитомер реши проблема окончателно.
            Fiat Bravo Dynamic 1.9 Multijet '08, Mercedes A170 CDI '02
            Suzuki SX4 1.9 DDIS '09, powered by FIAT
            Ex: Marea 2.4 JTD 2000
            Ex: Brava 1.6 1997
            Ex: Puntо 1.1 1994

            Коментар


              #7
              Благодаря за съветите,но от прочетеното в ДИЗЕЛ КЛУБ за този клапан разбрах,че може да го проблема при всякакви обороти а при мен проблема е само при потегляне просто натискам газта,но колата не реагира,но може би не съм разбрал добре ?
              FIAT Stilo 1.9 Jtd

              Коментар


                #8
                Хм, това е друго. Няма мощност или просто си стои на основни обороти и затова няма мощност (все едно не си натиснал педала на газта).
                FIAT Bravo JTD GT '99

                Коментар


                  #9
                  MAF ??
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Или задавам трудни въпроси или никой не си е патил от това.
                    FIAT Stilo 1.9 Jtd

                    Коментар


                      #11
                      Колегата vsd е задал въпрос, който е важен но остана без отговор ? Проблем с потенциометъра на педала на газта...

                      Коментар

                      Working...
                      X