Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане за лампичката реотан

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане за лампичката реотан

    Вчера гледах едно браво 1,9 ЖТД. Като го запалих лампичката кадето е за подгряване не изгасна.После говорех с човека които я продава и той ми вика за една дюза не работела.Аз от прочетеното в форума знам че тая лампа мига когато е изгоряла някоя свещ.кое е вярното сега ? Ако е дюза колко ще струва ремонта ?
    http://www.manutd-bulgaria.com/

    #2
    Не е дюза със сигурност ,а подгревателна свещ.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Ей, ама този яко те е успокоил. При hit-ko май ми казаха че е 700 лв едната дюза. Обаче тя няма нищо общо с реотанчето. Ако мига значи има свещ за смяна, но ти казваш че не изгасва. Не може да не изгасне изобщо.
      FIAT Bravo JTD GT '99

      Коментар


        #4
        Сменяй подгревните свещи комплект .
        "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

        ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
        Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

        Коментар


          #5
          колата я гледах в една авокъща за продан.Тоя кадето я продава го познавам и така каза че дюза има която не работи. Лампичката среотана мига а не свети постоянно.Ся се чудя какво да правя да я взимам ли колата или не. а пък тоя ми я дава на добра цена и много се чудя дали да рискувам да я взема.
          http://www.manutd-bulgaria.com/

          Коментар


            #6
            В Зарата ли е колата ?Това, че мига значи, че някоя свещ си е заминала.Моята има за смяна и мига по същия начин.Задължително и виж термостата, че то си е направо консуматив :D
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Естествено че я взимай веднага ако само това и кусура, но отбий от цената, защото свещите струват най-малко 40 лева грубо, а ако са бош или беру, може би над 100 лева отива сметката, без цена на труда за смяна. А те са на е=ем-ти-мястото, така че може да ти искат и 30-40-50 лева за труд. Но ако пък само една свещ не бачка, може да не се притесняваш чак до другата зима, с 3 свещи ще си палиш като пич, а ЖТД пали при минусови температури дори и без свещи.

              Коментар


                #8
                Щом ти е казал че не работи едната дюза направо да ти направи отстъпка колкото струва дюзата.Ти ще си я "купиш" после

                Коментар


                  #9
                  Ако имаш и 1 изгоряла свещ по добре стисни зъби и ги смени всичките а тези който са ти здрави от старите си ги пази за резерв по принцип така се прави поне за мене но всеки си знае

                  Коментар


                    #10
                    emzo написа:
                    В Зарата ли е колата ?Това, че мига значи, че някоя свещ си е заминала.Моята има за смяна и мига по същия начин.Задължително и виж термостата, че то си е направо консуматив :D
                    Да
                    ogi28b написа:
                    Естествено че я взимай веднага ако само това и кусура, но отбий от цената, защото свещите струват най-малко 40 лева грубо, а ако са бош или беру, може би над 100 лева отива сметката, без цена на труда за смяна. А те са на е=ем-ти-мястото, така че може да ти искат и 30-40-50 лева за труд. Но ако пък само една свещ не бачка, може да не се притесняваш чак до другата зима, с 3 свещи ще си палиш като пич, а ЖТД пали при минусови температури дори и без свещи.
                    човека ми направи доста добра оферта иска 3500лв за нея.Друг недостатък е че няма АБС поне като завъртя ключа и лампите светнат няма такава за АБС-а, а всичко друго си има .
                    http://www.manutd-bulgaria.com/

                    Коментар


                      #11
                      Виж дали има помпа, ако е SX изпълнение, по-вероятно е да няма ABS.http://i.data.bg/08/12/03/1276013_orig.jpg някъде в ограденото има помпа с 4 метални тръбички.За GT изпълнението има и лети 15"ки, кожен волан и не се сещам какво още.
                      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                      Коментар

                      Working...
                      X