Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за подгряването на свещите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за подгряването на свещите

    Преди 3 дена си взех пунталак 2001 1.9 jtd . Всичко му е ОК, карах го на сервиз, човека ми е приятел каза че колата е супер да си я карам със здраве Тъй като не съм много на ясно с дизелите, искам да попитам нормално ли е след като дам на контакт и светне онзи индикатор с вълничките за подгряване на свещите и съответно след спирането му след 2 секунди, после пак да започне да мига ? Без значение дали запаля или не. Мига няколко пъти и спира. Да не би да има нужда от смяна на някоя свещ? А колко трябва да са оборотите на място ? на 900 работи при мен ?!

    #2
    Оборотите ги приемаме, че са ок. Трябва да са около 850-900. Реотана ти свети заради неработеща свещ - подменяш или четирите или само нея. Но ако ще се разглобява - по добре и четирите. Моят съвет е да си вземеш свещи Денсо.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      значи смяна... мога ли да карам така с 3 работещи и една не ? и колко време ? а някаква ориентировъчна цена на новите свещи?мерси за бързия отговор

      Коментар


        #4
        Оборотите ги приемаме, че са ок. Трябва да са около 850-900. Реотана ти свети заради неработеща свещ - подменяш или четирите или само нея. Но ако ще се разглобява - по добре и четирите. Моят съвет е да си вземеш свещи Денсо.И мойте свещи са "Денсо",така че и аз ти ги препоръчвам!!!
        Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
        Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

        Коментар


          #5
          nikitoo написа:
          значи смяна... мога ли да карам така с 3 работещи и една не ? и колко време ? а някаква ориентировъчна цена на новите свещи?мерси за бързия отговор
          Можеш да караш и без свещи Обаче като палиш - колкото по-малко са, толкова по-трудно ще запалиш. За JTD не е проблем да запали без свещи и при леко отрицателни температури. Голям сервиз и голям майстор е тоя, щом очевадното не ти е казал... няма що.

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            nikitoo написа:
            значи смяна... мога ли да карам така с 3 работещи и една не ? и колко време ? а някаква ориентировъчна цена на новите свещи?мерси за бързия отговор
            Можеш да караш и без свещи Обаче като палиш - колкото по-малко са, толкова по-трудно ще запалиш. За JTD не е проблем да запали без свещи и при леко отрицателни температури. Голям сервиз и голям майстор е тоя, щом очевадното не ти е казал... няма що.
            да не бързам със смяната им така ли да разбирам ? много съм зле със дизелите ще ме прощавате :P

            Коментар


              #7
              С 3 подгревни можеш да караш и 100 години. :D
              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

              Коментар


                #8
                Мерси на всички които се включиха по вапроса ми Няма да бързам да ги сменям защото сега съм много зает, но при малко повече време ще се погрижа. Искам на пунтото сичко да му е ОК

                Коментар


                  #9
                  Изчакай, хей го лятото къде е. Няма да се плашиш. Пък може и да нямаш нито една работеща свещ, утре да стане -17 и да задържи така 1 седмица, пък и горивото леко да стегне и да не впръсква добре, и тогава ще ходиш с градския транспорт да си вършиш работата да речем.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар

                  Working...
                  X