Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Работа на двигателя при празен ход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Работа на двигателя при празен ход

    Автомобила е Мареа 1.9 жтд 110 к.с. Забелязвам че при работа на празен ход двигателя някакси тресе и се чува дрънчене но не на метал ,възможно ли е да си е заминал някой тампон щото като го вкарам в обороти това нещо го няма.Също така при гасене притреперва повече от необходимото абе направо си тресе.
    FIAT MAREA WEEKEND 1.9 JTD 2002 81kw ELX 110 катърчета FIAT TEMPRA SX 1.6i.e.cat 1991 тънка пиличка,която не е мирисала бензин от 2005 г.

    #2
    при мен е същото, като за начало ще сменям горния тампон, защото двигателя доста се залюлява горе като гася. При празен ход имам вибрации които утихват на 1000 оборота. При 1700 имам силна вибрация, която се получава от някакъв резонанс сигурно. Но всички тампони ще сменям пролетта.

    Коментар


      #3
      Като си търсех кола, гледах една Брава, която си имаше много кусури, но ми направи впечатление, че тресеше по описания по-горе начин.И дрънчеше.Един човек минувач каза, че било от демпферната шайба, възможно ли е ?
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        emzo написа:
        Като си търсех кола, гледах една Брава, която си имаше много кусури, но ми направи впечатление, че тресеше по описания по-горе начин.И дрънчеше.Един човек минувач каза, че било от демпферната шайба, възможно ли е ?
        Ако знаех щях ли да питам аааааааааааа ?
        FIAT MAREA WEEKEND 1.9 JTD 2002 81kw ELX 110 катърчета FIAT TEMPRA SX 1.6i.e.cat 1991 тънка пиличка,която не е мирисала бензин от 2005 г.

        Коментар


          #5
          "Колега" и аз мога да говоря на въпреки и докъде ще я докараме ?
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            emzo написа:
            "Колега" и аз мога да говоря на въпреки и докъде ще я докараме ?
            Ще продължи да му тресе

            Коментар


              #7
              emzo написа:
              "Колега" и аз мога да говоря на въпреки и докъде ще я докараме ?
              Е според теб тампони или демпферна шайба ориентирай ме да си правя сметка за разходите
              FIAT MAREA WEEKEND 1.9 JTD 2002 81kw ELX 110 катърчета FIAT TEMPRA SX 1.6i.e.cat 1991 тънка пиличка,която не е мирисала бензин от 2005 г.

              Коментар


                #8
                Ако тампоните са здрави, не може да се тресе целия двигател само от шайбата, но това е според мен.

                Коментар


                  #9
                  Демпферна шайба

                  Според мен ако е демпферната шайба, ще трака.

                  Коментар

                  Working...
                  X