Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Механизъм на външната обтяжна ролка!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Механизъм на външната обтяжна ролка!

    Някой свалял ли е механизма на външната обтяжна ролка и евентуално ако има снимки ще е много добре.Не сам поглеждал въопще как е, може да е много лесно, но при това каплаво време незнам дали си струва аз да го сменям.Затова реших първо да се консултирам с вас
    Bravo TD_100 GT

    #2
    Аз преди седмица си я смених сам, имам свалена старата ролка, какво искаш да ти снимам от нея? Питай каквото интересува, смяната е елементарна, виж малко по-надолу в раздела съм писал как стана ремонта за 25 минути от-до

    Коментар


      #3
      Е да ама ти си сменил само ролка, а аз искам целия механизъм където седи ролката,защото мисля че пружинката се е преебала и не опъва ремъка.И от там едно чагъркане което ме побърква а ми писна да го търся тоя майстор все го няма.Иначе аз ролката знам как се маха ама и там имам проблем тъй като е заклинил болта и има веоятност да се скъса.
      Bravo TD_100 GT

      Коментар


        #4
        Я виж тука какво пише, не си ме разбрал. Смених всичко. То първо се сваля целия механизъм , за да е лесно да се обработва. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=342540#342540

        Коментар


          #5
          Е тъй като гледам само от 1 болт ли се държи???То ако е само това още утре ще го опаткам.Аз си мислех че закрепено от 100 места....Благодаря колега значи утре си я вкарвам в гаражчето и я почвам.
          Bravo TD_100 GT

          Коментар


            #6
            Е няма такъв късмет като моя, и целия механизъм е заклинил няма отвиване тоя болт.Ще го оставя за майсторите...
            Bravo TD_100 GT

            Коментар


              #7
              Maver написа:
              Е няма такъв късмет като моя, и целия механизъм е заклинил няма отвиване тоя болт.Ще го оставя за майсторите...
              А ти в каква посока въртиш? Че на самата ролка болта е с лява резба,за механизъма - не знам....
              Alfa Romeo 146 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                на ролката - лява. на механизма - права. При мен с напъване с рамо около 30 см (тресчотка 1/2" ) и нормално усилие (по-малко отколкото за развиване на гума да речем) , се разви. Не знам дали пръскане с нещо като ВД би помогнало.

                Коментар


                  #9
                  нестава колега с какво ли не го пръсках неще и неще благодаря за съветите все пак.А ти не се похвали оправи ли лоста?
                  Bravo TD_100 GT

                  Коментар


                    #10
                    Ми не съм... нещо ми се вижда тегавина да го разглобя само за да видя дали случайно не е в ред. Предпочитам някой дето е разглабял да ми го разглоби

                    Коментар

                    Working...
                    X