Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стрелката на горивото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стрелката на горивото

    Здравеите колеги.Имам един малак проблем стерлката на гориворо постоянно се движи независимо колко литра има в резервара тя ту пада ту се вдига,само когато спра на едно място тогава се застопорява нормално,но в движение ли сам...???Какъв може да проблема....(ФИАТ БPABO 1.9тд)

    #2
    Прекъсната жичка от датчика до таблото. Или някъде недобре захванат куплунг, но надали в таблото.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      ...

      При мен се получава така само когато горивото е (почти) на резерва - стрелката пада на нула, като угася и запаля отново, отива до и над първото деление... И така си играе, но вече спрях да обръщам внимание. Веднъж тръгвах от София за Плевен и още в началото ми светна лампата, но аз реших да пробвам и стигнах до Плевен без да зареждам. Някъде бях чел, че резервата е 7 литра, та излезе, че със 7 литра съм минал 170км (Мареа ТД100), което не ми се вярва много - 4л/100км...А бе явно е слаб контакт някъде...
      Fiat Marea Weekend 1.9TD 100 SX '98
      Peugeot 308 1.6HDI 90кс 2008

      Коментар


        #4
        Днеска ми казаха че датчика на резервоара бил на деленя и се зацапвало с времето.... но аз се отказах да го правя...

        Коментар


          #5
          Да кажа само че проблема е решен....Вчера отворих резервоара и почистих цялата сонда както и цилиндъра в които се намират и графитните деления по които се движат две пластинки...(съжелявам че не снимах телефона)

          Коментар

          Working...
          X