Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Температура при 1.9 JTD ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Температура при 1.9 JTD ?

    Колеги времето застудя и температурата на колата е мн малка не може да загрее нормално и стрелкатада застане по средата както би трябвало да е !Веднага си помислих , че термостата е заминал ... Но го тествах: Една сутрин я запалих в место и работиоколо 10-15 мин. и радиатора си беше студен , значи не е отворил термостат та да варти цялата охладителнатечност !Та вапросът ми е има ли проблем за да се получава така ?И ако няма проблем дали е удачно да сложа нещо зад решетките (мокет,картон,др.) И как ще по добре акоможе да се сложи ? И на двете решетки ли ? Само nа горна ? Само на долна ?Колата е Fiat Stilo ...
    Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

    #2
    Re: Температура при 1.9 JTD ?

    Martin’s написа:
    Колеги времето застудя и температурата на колата е мн малка не може да загрее нормално и стрелкатада застане по средата както би трябвало да е !Веднага си помислих , че термостата е заминал ... Но го тествах: Една сутрин я запалих в место и работиоколо 10-15 мин. и радиатора си беше студен , значи не е отворил термостат та да варти цялата охладителнатечност !Та вапросът ми е има ли проблем за да се получава така ?И ако няма проблем дали е удачно да сложа нещо зад решетките (мокет,картон,др.) И как ще по добре акоможе да се сложи ? И на двете решетки ли ? Само nа горна ? Само на долна ?Колата е Fiat Stilo ...
    Хвани по-добре маркуча от термостата до радиатора, не самия радиатор.За да започне радиатора да грее трябва да се отдава бая топлина. Ако термостата не затваря добре и пропуска по малко, но достатъчно, радиатора ще си бъде студен при описания от теб начин. Още повече ако го пипаш от пред и напипваш радиатора на климатика, не този на охлаждащата течност (антифриза) на двигателя :P
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #3
      Re: Температура при 1.9 JTD ?

      BO написа:
      Още повече ако го пипаш от пред и напипваш радиатора на климатика, не този на охлаждащата течност (антифриза) на двигателя :P
      Хаха Колега това беше добро ...Значи аз го пипам от долу кадето би трябвала да загрее ако е отворил термостата ...Но както казваш ти ще проверя и този маркуч ... но според мен не е той !А дали може да е от друго незнам , може пък така да е нормално при тези темп. навън , незнам !
      Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

      Коментар


        #4
        Днес проверих и въпросният маркуч ...Значи маркуча от термостата към радиатора беше топъл при показаната по долу картинка !А повече от това не иска да загрее по време на движение !И маркучът е сниман ...А при работа в место стрелката малко подмина тази "Чертичка" и загря и маркуча от радиатора къмдвг-ля ...
        Прикачени файлове
        Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

        Коментар


          #5
          е аз като гледам не виждам нищо нередно...? преди да си бараш термостата си погледни датчика за температурата на водата. Аз така се разминах със смяна на термостат. Мислех че е заминал и държи отворен защото стрелката почти не се отделяше от С. Оказа се че датчика за темп на водата е замърсен...почистих го сега всичко си е 6+ вече около 5000км...
          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

          Коментар


            #6
            Добре ще го проверя , но каде трябва да се намира този датчик ?Ама се самнявам да е нормално така да е загряла и да му има нещо на датчика , защото то и парното го няма никакво в такъв смисъл,че не грее силно като при други коли ...
            Fiat Stilo 1.9 JTD (85 kW - 115 PS) `03

            Коментар


              #7
              датчика при мен е в дясно от главата ето ти на снимката да видиш само че аз съм с тд100...мисля че и при теб трябва да е там...малка буксичка от която излиза един кабел моя е увит с черна шлаухка...изключваш го почистваш хубаво и включваш...не е желателно да развиваш датчика от мястото му...а и нов струва към 15-20лв...
              Прикачени файлове
              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

              Коментар


                #8
                При мен, стрелката на водата неможе да отлепи от минимума при 3 км. градско каране. Едва на 4ти км. стига на първата чертичка. Мисля, че не е нормално. А загрява до нормална температура след 10 км. каране. Вчера беше -5 градуса, но днес е 2 и положението е същото. При вас как е? Колата е Брава 1.9 JTD.
                04/2000 Fiat Brava 1.9 JTD 105+

                Коментар


                  #9
                  vgeorgiev - запали и остави колата да работи на място, без да пускаш вентилатора на парното. Ако нямаш допълнителна система за подгряване, при тези външни температури колата е нормално да загрее за около 25-30 минути. За 3 км каране, ако си пускаш и парно, е напълно нормално стрелката изобо да не помръдне.

                  Коментар


                    #10
                    ogi28b написа:
                    vgeorgiev - запали и остави колата да работи на място, без да пускаш вентилатора на парното. Ако нямаш допълнителна система за подгряване, при тези външни температури колата е нормално да загрее за около 25-30 минути. За 3 км каране, ако си пускаш и парно, е напълно нормално стрелката изобо да не помръдне.
                    Абсолютно съм съгласен с Оги.Аз нямам подгряване на антифриза и колата загрява доста бавно като е студено навън.Ама като я понастъпиш малко и си загрява.Парно имам още като отлепи от първата черта. :D

                    Коментар

                    Working...
                    X