Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Показания на температура на Палио 1.7 ТД

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Показания на температура на Палио 1.7 ТД

    показания на температура на Палио 1.7 ТДето къде стои стрелката постоянно.ако се натовари по някой баир колата , може и да иде леко нагоре.На вашите Палио 1.7 ТД така ли е?
    Прикачени файлове

    #2
    Re: Показания на температура на Палио 1.7 ТД

    u_bo написа:
    показания на температура на Палио 1.7 ТДето къде стои стрелката постоянно.ако се натовари по някой баир колата , може и да иде леко нагоре.На вашите Палио 1.7 ТД така ли е?
    Нисичко,нисички колега.Има някъде проблем.Термостат,датчик за температура,лоша връзка и т.н......................

    Коментар


      #3
      Нямаш проблем с температурата,когато купих моето палио 1.7 тд и аз си зададох този въпрос и получих отговор,които ми костваше- 80лв Сега ти отговарям.1. Фиат Палио-1.7 ТД-Бразилска сглобка- предназначение за страни с топъл климат2.Термостат, който отваря на 50 градуса-фабрично.Варианти:1-Караш си колата и нямаш проблем със загряването, особено лятото.2-Сменяш термостата с нов, който отваря на 80 градуса
      Фиат завинаги!!!!
      Фиат Типо-1.4 75кс.
      Фиат Палио-1,7 ТД 70кс. 6000к и аз прогледнах
      фиат Крома 1.9 Multijet 16V-мечта

      Коментар


        #4
        bobti написа:
        Нямаш проблем с температурата,когато купих моето палио 1.7 тд и аз си зададох този въпрос и получих отговор,които ми костваше- 80лв Сега ти отговарям.1. Фиат Палио-1.7 ТД-Бразилска сглобка- предназначение за страни с топъл климат2.Термостат, който отваря на 50 градуса-фабрично.Варианти:1-Караш си колата и нямаш проблем със загряването, особено лятото.2-Сменяш термостата с нов, който отваря на 80 градуса
        а има ли я някъде тая температура маркирана на термостата ???

        Коментар


          #5
          да- утре мога даго снимам
          Фиат завинаги!!!!
          Фиат Типо-1.4 75кс.
          Фиат Палио-1,7 ТД 70кс. 6000к и аз прогледнах
          фиат Крома 1.9 Multijet 16V-мечта

          Коментар


            #6
            bobti написа:
            да- утре мога даго снимам
            super !!!ще чакам!

            Коментар


              #7
              Ами и моето е така. Ама зимата си духа топло. Според мен е термостата ама струва 90 лева и хич не са ми излишни. в Книгите пише че отваря на 80 - 82. ама при мен като запаля колата и след малко като пипа в казанчето и е топъл антифриза . Като я взех колата вътре имаше някаква глупост явно против течове, още нямам теч, или ако имам може да сълзи едвам едвам. Но ти казвам точно - и при мен там седи тая стрелка и само лятото се качва малко по горе. Но не е защото е правена в Бразилия. Термостата трябва да отваря на 80 градуса ( 78-80). Тя затова ли и има подгряване на горивото във филтъра защото е в Бразилия правена ?
              Fiat Palio Weekend TD70
              ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

              Коментар


                #8
                bobti написа:
                Нямаш проблем с температурата,когато купих моето палио 1.7 тд и аз си зададох този въпрос и получих отговор,които ми костваше- 80лв Сега ти отговарям.1. Фиат Палио-1.7 ТД-Бразилска сглобка- предназначение за страни с топъл климат2.Термостат, който отваря на 50 градуса-фабрично.Варианти:1-Караш си колата и нямаш проблем със загряването, особено лятото.2-Сменяш термостата с нов, който отваря на 80 градуса
                Koлега,не отправям упрек към тебе.Вероятно някой велик майстор ти го е казал това за 50-те градуса.Ако термостата отваря на 50 градуса то по-добре да го няма.И в Сахара да караш колата термостата трябва да ти отвори на 80 градуса.

                Коментар


                  #9
                  lz2rmi написа:
                  ...Според мен е термостата ама струва 90 лева и хич не са ми излишни. в Книгите пише че отваря на 80 - 82. ама при мен като запаля колата и след малко като пипа в казанчето и е топъл антифриза ....
                  колега антифриза в казанчето минава и през малкия кръг. нормално е това положение , което е при теб - с антифриза в казанчето имам предвид.

                  Коментар


                    #10
                    u_bo написа:
                    lz2rmi написа:
                    ...Според мен е термостата ама струва 90 лева и хич не са ми излишни. в Книгите пише че отваря на 80 - 82. ама при мен като запаля колата и след малко като пипа в казанчето и е топъл антифриза ....
                    колега антифриза в казанчето минава и през малкия кръг. нормално е това положение , което е при теб - с антифриза в казанчето имам предвид.
                    Това е точно така и е верно.Ако иска колегата да не му се загрява казанчето и по-бързо да влиза двигателя в темп.режим да си запуши маркуча към казанчето.Малкия кръг става още по-малък.................

                    Коментар


                      #11
                      Koлега,не отправям упрек към тебе.Вероятно някой велик майстор ти го е казал това за 50-те градуса.Ако термостата отваря на 50 градуса то по-добре да го няма.И в Сахара да караш колата термостата трябва да ти отвори на 80 градуса.
                      Колега Stefan Hadjov при маистор несъм ходил лично аз си смених термостата.
                      Фиат завинаги!!!!
                      Фиат Типо-1.4 75кс.
                      Фиат Палио-1,7 ТД 70кс. 6000к и аз прогледнах
                      фиат Крома 1.9 Multijet 16V-мечта

                      Коментар


                        #12
                        bobti написа:
                        Koлега,не отправям упрек към тебе.Вероятно някой велик майстор ти го е казал това за 50-те градуса.Ако термостата отваря на 50 градуса то по-добре да го няма.И в Сахара да караш колата термостата трябва да ти отвори на 80 градуса.
                        Колега Stefan Hadjov при маистор несъм ходил лично аз си смених термостата.
                        Колега,недей така да говориш.Няма такива термостати за 50 гр.отваряне.Вероятно осмицата нещо се е позатрила и си я прочел за петица.Ако термостата ти е за 50 гр.по добре да го няма.То винаги без термостат ще имаш 50 гр. на двигателя.

                        Коментар


                          #13
                          Е колеги това е от менединствено това е изписано на термостата
                          Фиат завинаги!!!!
                          Фиат Типо-1.4 75кс.
                          Фиат Палио-1,7 ТД 70кс. 6000к и аз прогледнах
                          фиат Крома 1.9 Multijet 16V-мечта

                          Коментар


                            #14
                            И при мен едвам стигаше до това положение и си духаше топло през зимата. Реших и му присадих един от Рено5 отварящ на 83 мисля и сега в града стига до малко под средата и се включва перката на радиатора. Извънградско с новия термостат стрелката седи там където е показал колегата (по средата между долната и средната стрелка).
                            '98 Palio Weekend TD70

                            Коментар


                              #15
                              bobti написа:
                              Е колеги това е от менединствено това е изписано на термостата
                              Еее,колега.Добре че даде тази снимка.Това не са градусите на отваряне на термостата.Не виждаш ли че пище 5D.Нито има 50,нито градуси.Може ли такава заблуда.

                              Коментар

                              Working...
                              X