Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Marea TD100 не пали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Marea TD100 не пали

    Здравейте. Проблема доскоро беше от време на време загуба на мощност. Леко придръпваше, като докато го правеше изпускаше един бял дим. Също така от време на време гаснеше по време на движение. До горивния филтър има едно клапанче, което беше свързано наобратно. Сега двигателя въобще не иска да запали. Това е снимката на въпросното клапанче: http://www.prikachi.com/files/441467S.jpg
    Fiat Marea Weekend TD100

    #2
    Приятелю,това не е клапанче.На това място в корпуса на горивния филтър имаш монтиран температурен датчик за температурата на горивото(това което си извадил) и нагревател за подгрев на горивото.Проблема ти не е там.Колата ти не ще да запали защото в ГНП има въздух.Не знам как си технически за да продължа на татък. Има изписано страшно много за проблема потърси с търсачката,ако не успееш ще се отзова с подробни указания. Успех!!!

    Коментар


      #3
      Ами преди това помпах крушата доста, стана твърда, но няма палене.
      Fiat Marea Weekend TD100

      Коментар


        #4
        Когато помпаш с крушата,трябва и да обезвъздушиш системата.Маркуча който захранва ГНП на местото където се свързва с нея има малък щуцер за обезвъздушаване.От там ще изгониш въздуха до ГНП,после дай контакт и пак помпай Имай в предвид че тези помпи се обезвъздушават по-трудно,желателно е да се разхлабя тръбичките на дюзите за да излезе гориво от там докато се върти на стартер.В общи линии е това,но има и други подробности. Провери си свещите-ако не работят няма да запали в това време.

        Коментар


          #5
          Свещите са нови, скоро са сменявани. Остава само това с обезвъздушаването. От 4-та дюза ми тече нафтица, сигурно това е проблема
          Fiat Marea Weekend TD100

          Коментар


            #6
            Оправена е. Оказа се, че като са ми сменяли горивния филтър много са затегнали пробката и се е скъсала и от там е смучело въздох. Пробката падна в горивния филтър и утре ще го сменявам и него. :D
            Fiat Marea Weekend TD100

            Коментар

            Working...
            X