Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спад на маслото след 10 200 км.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спад на маслото след 10 200 км.

    Колеги, ето колко разход на масло (Селения WR 5w40), даде 2.4 двигател.Със зелената стрелка е сегашното ниво на маслото - точно на максимума.Преди 10 200 км. беше с около 2 мм. над максимума, където съм посочил с червената стрелка.Тук се появиха разни теореми за харчене на масло и разни такива, та ако всичко е наред да знаете как трябва реално да изглеждат нещата.
    Прикачени файлове
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Предполагам че това измерване не е извършено на едно и също место.Имам предвид ,че е възможно отклонението по щеката да е в резултат именно на това а не ,че има разход.Дори и да има такъв за този мотор с този пробег си е направо повече от супер. Браво.

    Коментар


      #3
      Нормален разход на масло според мен.Каквото и да е маслото след този пробег е нормално двигателя да го хапва все пак то вече не със същите качества.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Абсолютно нормален е този разход и според мен. Да не кажа направо, че е нисък... :D
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          Vladim написа:
          Абсолютно нормален е този разход и според мен. Да не кажа направо, че е нисък... :D
          Точната дума е никакъв.
          Alfa Romeo 147 1.9 JTD 2005 Fulcrum

          Коментар

          Working...
          X