Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странно светване на лампа от таблото при ТД100

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странно светване на лампа от таблото при ТД100

    Здравейте, колеги има нещо, което честно казано не ме притеснява, по-скоро ми е странно, като си настъпя колата, Браво ТД100 и някъде около 4000 оборота (моля не ме съдете не го правя често) примигва лампата на ръчната спирачка, удивителната, случвало ли ви се е.. какво може да означава, има една лампа за прекомерно налягане на турбината, но нея я нямам на таблото, като го свалях я нямаше, да не би тази да играе нейната роля, не знам само гадая по-скоро съм склонен да заложа на някакво късо, ама знам ли...какво мислите благодаря предварително
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    #2
    Re: Странно светване на лампа от таблото при ТД100

    BEX---GT написа:
    Здравейте, колеги има нещо, което честно казано не ме притеснява, по-скоро ми е странно, като си настъпя колата, Браво ТД100 и някъде около 4000 оборота (моля не ме съдете не го правя често) примигва лампата на ръчната спирачка, удивителната, случвало ли ви се е.. какво може да означава, има една лампа за прекомерно налягане на турбината, но нея я нямам на таблото, като го свалях я нямаше, да не би тази да играе нейната роля, не знам само гадая по-скоро съм склонен да заложа на някакво късо, ама знам ли...какво мислите благодаря предварително
    Колегата РВ 5976 ВС е със същия проблем с разликата,че неговото браво е бензиново!Така,че не търси проблема в турбината колега!Ще поразпитам и ако ми кажат къде е проблема,ще ти пиша!
    ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

    Коментар


      #3
      Лампата за ръчната е вързана заедно с полавъка за нивото в казанчето за спирачната течност.Предполагам от високите обороти и по ниско ниво на спирачната течност се получава така.Ако не ти се долива течност откачи буксата от капачката на казанчето и опитай така.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Tornado написа:
        Лампата за ръчната е вързана заедно с полавъка за нивото в казанчето за спирачната течност.Предполагам от високите обороти и по ниско ниво на спирачната течност се получава така.Ако не ти се долива течност откачи буксата от капачката на казанчето и опитай така.
        Възможно е, ще долея малко спирачна течност, да си призная, отдавна не съм я проверявал Ако се оправи ще пиша. Радвам се, че не е по двигатела
        A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
        e30 forever!

        Коментар


          #5
          BEX---GT написа:
          Tornado написа:
          Лампата за ръчната е вързана заедно с полавъка за нивото в казанчето за спирачната течност.Предполагам от високите обороти и по ниско ниво на спирачната течност се получава така.Ако не ти се долива течност откачи буксата от капачката на казанчето и опитай така.
          Възможно е, ще долея малко спирачна течност, да си призная, отдавна не съм я проверявал Ако се оправи ще пиша. Радвам се, че не е по двигатела
          Според мен накладките са ти за смяна. Все пак нивото при нормални условия спада с намаляването на феродото.Ако сега долееш и нямаш теч на спирачна течност, при смяната на накладните нивото ще ти се вдигне прекалено много ще се наложи да източваш спирачна течност, което е малко кофти тръпка.

          Коментар


            #6
            ехеее, Доофиат, тамън се бях зачудил къде се изгуби накладките не би трябвало да са, сменял съм ги скоро, но трябва да погледна, иначе аз не съм ги вързал, нали едната накладка има жичка ама не съм я връзвал.иначе спирачките са ми фрапантно слаби, така че като заслагам зимните гуми ще им направя една обстойна проверка
            A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
            e30 forever!

            Коментар


              #7
              BEX---GT написа:
              Tornado написа:
              Лампата за ръчната е вързана заедно с полавъка за нивото в казанчето за спирачната течност.Предполагам от високите обороти и по ниско ниво на спирачната течност се получава така.Ако не ти се долива течност откачи буксата от капачката на казанчето и опитай така.
              Възможно е, ще долея малко спирачна течност, да си призная, отдавна не съм я проверявал Ако се оправи ще пиша. Радвам се, че не е по двигатела
              Ти май не си правил нищо от това към което те насочих по горе.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар

              Working...
              X