Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

5W-40 или 5W-30?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Колеги, не съм голям спец по маслата,ама защо в книжката на моята Марея пише 15w40. И без това се чудя сега след като спуках картера, какво масло да и налея. Иначе колата е на 115000 км. Мисля че са реални. ТД100
    Fiat Marea TD100

    Коментар


      #17
      Маслото на Пунтото дето го сложих беше"Cofran"-10W40 -френско.За спесификацията на маслото обаче не мога да кажа много.Не е тайна но ако ми кажете къде да погледна за спецификацията ще ви напиша нещо.В Интернет няма нищо почти за това масло.Сложих такова защото преди за заминем на дългото пътуване в сервиза дето имам сервизна книжка ми казаха че имат много работа и нямало час за мене,пък и един Туарег беше там естествено с предимство.И така отидох в сервиза на един познат който се занимава предимно с френски автомобили и затова маслото е френско.Иначе до тогава карах с "Selenia"10W40 както пише в книжката на Пунтото.Иначе в ония сервиз щяха да ми слагат 15W40 минерално по предварителния разговор по телефона.Но сега съм доволен от Френското и другия път ще си сложа от него.А да кажа само -средна скорост 110-120мк/ч ,1600км за 2 дена, 5 човека в колата(тясно за тези от зад + много багаж.Поздрави на всички.
      Fiat Punto 1.7TD
      Toyota Avensis 2.0D4D

      Коментар

      Working...
      X