Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Браво 1.9 ТД.......не върви!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Браво 1.9 ТД.......не върви!!!

    Здравейте...Вече съм "горд" собственик на фиат браво. Колицата ми я докараха от италия и нямах право на избор(баща ми е чешит). машинката е 1.9 ТД 100 коня (уж) и не може да "откине" така да се каже. Но идва един прекрасен момент в който каточели конете и се събуждат и литва(случва се много рядко). Но дори и когато се развърви не усещам рязка граница във вървежа когато се включи турбото. та въпроса ми е: възможно ли е нещо по електрониката да се бъзика та да прави така...веднъж да върви веднъж не. Дали е сдухало турбото(няма масло по него и се чува доста ясно). кажете нещо да я ръчкам да тръгне....по принцип съм се возил в други такива направо летът всравнение с мойта. Благодаря.
    S buRzo BravO DiGaM 120 i DurPam Ru4nA )

    #2
    Здравей колега,и да ти е честита! От думите ти не става много ясно какво е, а и все още най-вероятно нямаш и точни наблюдения за пушек от ауспуха,характерен шум на мотора или някакво прекъсване,лесно ли пали,свети ли на таблото лампа за неизправност.Сигурен съм обаче че общи усилия ще я вдигнем на крака. Успех!!!п.с. не мога да разбера защо всеки се хваща за турбото,мислят си че е най-логично или най-евтиното ли ? всеки който ти казва турбо най-вероятно не знае че има и други части иначе би ги изредил всичките.

    Коментар


      #3
      Здрасти колега :D виждам че и ти си от Благоевград за Бравото ще ти кажа че толкова си вървят?моето е ТД 75 и хич неще да върви!!!Все пак може да провериш дали работи турбото и в краен случай да му пуснеш малко повечко нафта от помпата(ГНП-то) А сменил ли си всички филтри???
      LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

      Коментар


        #4
        Колата я имам от два дена. По въпроса как пали.....винаги изчаквам лампата за свещите и за части от секундата моторът къркори вече. относно пушека... на всякакви обороти настъпя ли я...чури!!! не много но стабилно(черен дим).баща ми има ХДИ мотор на пежо ... еми фиата работи доста по леко и безшумно. П.С. Все още не съм я обслужил, а и нямам доказателства че маслото и филтрите не са прекрачили границата от определени километри...възможно ли е да е запушен някои филтер!?
        S buRzo BravO DiGaM 120 i DurPam Ru4nA )

        Коментар


          #5
          Черния дим би трябвало да за кратко,само при рязко ускорение и след това да изчезне независимо че не си отпуснал педала на газта.Ще те посъветвам да събереш повече впечатления за поведението на колата,при първа възможност я обслужи .Единственото нещо което се сещам на този етап ,а и най-елементарното е да провериш дали изолацията на предния капак не пада върху въздухозаборника и от да не и стига въздух,и другото е когато е натиснат педала на газта от вътре до край това отговаря ли на хода на ускорителния вал на ГНП.Понякога трябва да се изпъне жилото.Колегата дето каза че толкова си могат явно не се качвал в читав Фиат.

          Коментар


            #6
            Благодаря. Още при първи петли отивам за масло и филтри. и вечерта евентуално ще ви сигнализирам резултата... лека нощт за сега!
            S buRzo BravO DiGaM 120 i DurPam Ru4nA )

            Коментар


              #7
              смених всичко и отново не върви...проверих дали жилото се опъва докрай....опъва се....усещам че ще плача с хиляда лева по малко за ново турбо ;(......ако имате друго предложение за оправяне кажете ми моля
              S buRzo BravO DiGaM 120 i DurPam Ru4nA )

              Коментар


                #8
                maxuel82 написа:
                за Бравото ще ти кажа че толкова си вървят
                200 Нютонметра "толкова си вървят" ? Освен ако предишната ти кола не е била с надписи СЛ 63 АМГ, тогава - да, толкова си вървят бравотата.

                Коментар


                  #9
                  td100

                  Пробвай дузата с кабел откачи буксата и измери съпротивлението трябва да е по вече от 100ом.

                  Коментар


                    #10
                    Re: td100

                    vasil_vasilev1972 написа:
                    Пробвай дузата с кабел откачи буксата и измери съпротивлението трябва да е по вече от 100ом.
                    това с мултицет ли да го направя???
                    S buRzo BravO DiGaM 120 i DurPam Ru4nA )

                    Коментар


                      #11
                      "Колегата дето каза че толкова си могат явно не се качвал в читав Фиат.[/quote]" Ами няма да споря но имам и БМВ-525ТДС и като го сравнявам с него ми се струва че фиата неможе да върви :D А моя Фиат е 1.9ТД 75кс.-много е слабичък да се мери с БМВ-то-143кс Но все пак реших да си стегна Фиата че харчи наполовина на БМВ-то-7/100л и данъка му е 22лв а на бавареца е 201лв има и разлика и в цената на частите!!!!!!!!
                      LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

                      Коментар


                        #12
                        Яяяя опъни бавареца с/у 1.9 жтд 105 коня и ще има да го псуваш после... И аз карам такова и е спънат кон откъдето и да го гледам...( бмв-то )
                        www.CarProfi-BG.com
                        Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                        Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                        Най-атрактивните цени в София!

                        Коментар


                          #13
                          тд100

                          Да с мултицеп.

                          Коментар


                            #14
                            Re: Проблем с Браво 1.9 ТД.......не върви!!!

                            D_o_C_t_o_R_a написа:
                            ......................Но дори и когато се развърви не усещам рязка граница във вървежа когато се включи турбото. ...........................
                            Излезе и още един колега но който му се включва и изключва турбото!!Колега,турбото е последното нещо в което трябва да се съмняваш когато не ти върви колата.Има поне други десет неща.........

                            Коментар


                              #15
                              crush написа:
                              Яяяя опъни бавареца с/у 1.9 жтд 105 коня и ще има да го псуваш после... И аз карам такова и е спънат кон откъдето и да го гледам...( бмв-то )
                              да ти кажа прав си доста нещо много много не вирви за този голям мотор доста е тромаво?Имам един познат който вкарва коли и има Браво 2000г.1.9 JTD и вчера го взех да видя дали вирви и деиствително чак неможах да повярвам как се изпъва ще го скъса ма БМВ-то
                              LANCIA KAPPA 2.4 TDS 1996g.

                              Коментар

                              Working...
                              X